polityk nie żyje
Fot. Pixabay.com/ScorpionD (zdjęcie ilustracyjne)
Mateusz Sidorek - 23 Marca 2021

Nie żyje polski polityk, Grzegorz Szetyński

Nie żyje polityk związany z Prawem i Sprawiedliwością. W wieku 61 lat zmarł Grzegorz Szetyński, który był wicestarostą bielskim. Samorządowiec zaraził się koronawirusem i zachorował na COVID-19. Wiadomość o jego śmierci została przekazana między innymi przez wicewojewodę śląskiego Jana Chrząszcza. Odszedł w poniedziałek 22 marca.

Grzegorz Szetyński był zasłużonym politykiem powiatu bielskiego. Polityk, który chorował na COVID-19 – tę informacje przekazała Polska Agencja Prasowa – zmarł w poniedziałek 22 marca. Wicestarosta pozostanie w pamięci współpracowników jako osoba o wysokiej kulturze osobistej, która była wspaniałym samorządowcem. Jego śmierć to wielka strata dla lokalnej społeczności.

Polityk miał 61 lat. Wiadomości o jego śmierci przekazali między innymi wójt Podbielskiego Jaworza, Gmina Kozy oraz poseł Przemysław Drabek. Przez wszystkich Grzegorz Szetyński jest wspominany jako wybitny samorządowiec, który angażował się w działania na rzecz społeczeństwa.

Zmarł 61-letni polityk, który kandydował z listy PiS

O wielkiej stracie związanej ze śmiercią polityka Grzegorza Szetyńskiego poinformował wójt podbielskiego Jaworza, Radosław Ostałkiewicz. Działacz nie mógł uwierzyć w nagłe odejście 61-letniego samorządowca.

To wielka strata dla naszego powiatu, dla naszej samorządowej rodziny. Grzegorz to człowiek wielkiej klasy i kultury, wspaniały samorządowiec. Aż nie chce się wierzyć, że musimy o nim mówić w czasie przeszłym. Głębokie wyrazy kondolencji dla jego najbliższych – przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych Radosław Ostałkiewicz, wójt podbielskiego Jaworza.

Nieoficjalnie: zamknięcia sklepów, zmiany w kościołach i przemieszczaniu się. Również Wielkanoc pod znakiem restrykcjiNieoficjalnie: zamknięcia sklepów, zmiany w kościołach i przemieszczaniu się. Również Wielkanoc pod znakiem restrykcjiCzytaj dalej

To dramatyczne zdarzenie w mediach społecznościowych skomentował również samorządowiec poseł Przemysław Drabek, który podkreślił, że wicestarosta bielski był przede wszystkim wspaniałym człowiekiem.

Z ogromnym smutkiem i żalem przyjąłem wiadomość o śmierci Grzegorza Szetyńskiego. Odszedł wspaniały człowiek – kochający ojciec, społecznik, samorządowiec. Pragnę złożyć rodzinie i najbliższym wyrazy współczucia i kondolencje. Żegnaj Grzegorzu – poinformował samorządowiec poseł Przemysław Drabek w mediach społecznościowych.

Gmina Kozy żegna zasłużonego polityka

Zasłużonego polityka pożegnano też na oficjalnej stronie internetowej Gminy Kozy. Urząd opublikował komunikat w sprawie śmierci lokalnego działacza.

Z wielkim smutkiem informujemy, że dzisiaj (poniedziałek - przyp.red.), w wieku 61 lat, zmarł kozianin, wicestarosta bielski Grzegorz Szetyński. Człowiek wielkiego serca, zawsze uśmiechnięty, pomocny, życzliwy. Łączymy się w bólu z rodziną oraz przyjaciółmi śp. Grzegorza Szetyńskiego. Cześć jego pamięci – przekazano w komunikacie Urzędu.

Grzegorz Szetyński wychował się w Kozach koło Bielsko-Białej. Polityk zdobył zawód ogrodnika. Swoją miejscowość reprezentował w radzie powiatu, w której zasiadał od 2006 roku. Był też członkiem zarządu powiatu, później natomiast został jego wicestarostą.

W wyborach samorządowych, które zostały przeprowadzone w 2018 roku, Grzegorz Szetyński kandydował z listy Prawa i Sprawiedliwości. Działacz cieszył się najwyższym wynikiem w okręgu.

Niedawno zmarł też Marcin Migała, wieloletni współpracownik kieleckiej redakcji Gazety Wyborczej. Dziennikarz miał zaledwie 56 lat.

polityk był chory

Z: https://www.facebook.com/UrzadGminyKozy/

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News