Nie żyje Marcin Migała
Pixabay.com ScorpionD
Monika Majko - 16 Marca 2021

Nie żyje znany polski dziennikarz Marcin Migała. Miał zaledwie 56 lat

Nie żyje Marcin Migała, który przez wiele lat współpracował z kielecką redakcją „Gazety Wyborczej”. Informacje o śmierci cenionego w lokalnym środowisku dziennikarza przekazał portal starachowicki.eu.

Smutne informacje z południa Polski obiegły krajowe media: nie żyje Marcin Migała. Dziennikarz rozpoczynał swoją pracę zawodową 25 lat temu w „Tygodniku Starachowickim”. W chwili śmierci miał zaledwie 56 lat.

Nie żyje Marcin Migała

Informacje o śmierci Marcina Migały pojawiły się na łamach portalu starachowicki.eu we wtorek 16 marca br. Jak przekazała redakcja strony, dziennikarz odszedł w niedzielę 14 marca 2021 roku, nie podano jednak przyczyny jego śmierci.

Marcin Migała ponad 25 lat temu rozpoczął pracę w „Tygodniku Starachowickim”, a następnie przez wiele lat współpracował z redakcją „Gazety Wyborczej” z Kielc. Jego nagła śmierć wstrząsnęła nie tylko bliskimi dziennikarza, ale również jego kolegami po fachu.

- Był dobrym kolegą i dociekliwym dziennikarzem. Ciekawym ludzi, wydarzeń, motywacji, przyczyn. Chodził tam, gdzie inni mieli opory. Z pasją dochodził prawdy - przekazano na łamach portalu starachowicki.eu.

Pilny apel sanepidu do wiernych, którzy byli na mszach. Jest ryzyko ogniska zakażeńPilny apel sanepidu do wiernych, którzy byli na mszach. Jest ryzyko ogniska zakażeńCzytaj dalej

Dziennikarz wielokrotnie podejmował się w swojej pracy trudnej tematyki śledczej, policyjnej i prokuratorskiej. Koledzy z redakcji wspominają go jednak jako pełnego humoru, dowcipnego mężczyznę, który wykonywał swój zawód profesjonalnie i z pasją.

- Kochał morze, żeglarstwo. Jako kapitan rejsów pływał po Bałtyku. Nigdy nie straciliśmy kontaktu. Co jakiś czas odwiedzał nas w redakcji. Czasami z ukochaną córką Becią. Rozmawialiśmy o życiu, religii, o Polsce, o Starachowicach. Zawsze o dużej i małej ojczyźnie mówił z troską - przekazał redaktor portalu starachowicki.eu, Jarosław Babicki.

Marcin Migała miał na swoim koncie również współpracę z redakcją „Słowa ludu”. Jak poinformowali koledzy dziennikarza z portalu starachowicki.eu, uroczystości pogrzebowe 56-latka zaplanowano na czwartek 18 marca br.

Przedwczesna śmierć Marcina Migały pogrążyła w żałobie wiele osób. Pożegnanie dziennikarza rozpocznie się o godz. 15:00 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy na osiedlu Południe w Starachowicach.

- Ulubionym powitaniem i pożegnaniem Marcina było słowo "Czółko!" I tak Cię dziś żegnamy, dobry, mądry Kolego. Wieczny odpoczynek niech da Ci dobry Bóg. Czółko! - dodali koledzy po fachu Marcina Migały.

Nie żyje Marcin Migała

Facebook.com/tygodnikstarachowicki

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Starachowice/Gazeta Wyborcza

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News