Szkoły w Nidzicy zostały zamknięte
Unsplash.com Feliphe Schiarolli
Monika Majko - 19 Lutego 2021

Wszystkie szkoły i przedszkola w Nidzicy zamknięte. "Najwyższy wskaźnik zachorowań w Polsce"

Szkoły oraz przedszkola w gminie Nidzica w województwie warmińsko-mazurskim zostały czasowo zamknięte. O decyzji lokalnych władz poinformował za pomocą mediów społecznościowych burmistrz miasta Nidzica, Jacek Kosmala. Wszystko przez wysokie zagrożenie epidemiczne w tym regionie.

Burmistrz Nidzicy podkreślił w komunikacie, że przed podjęciem decyzji konsultował się w tej sprawie ze służbami sanitarnymi. Zajęcia w szkołach mają odbywać się w trybie zdalnej nauki przez cały najbliższy tydzień.

Nidzica zamknęła szkoły i przedszkola z powodu wysokiego zagrożenia epidemicznego

W piątek 19 lutego br. w województwie warmińsko-mazurskim odnotowano 722 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, w tym 50 w samej Nidzicy. W tym regionie panuje najwyższy średni współczynnik zakażeń wirusem SARS-COV-2 na 10 tysięcy mieszkańców, który wynosi 5,15.

W samej Nidzicy współczynnik ten wynosi 15,27 na 10 tys. mieszkańców. Z tego powodu lokalne władze zdecydowały się na radykalny krok i czasowo zamknęły wszystkie stacjonarne szkoły i przedszkola w gminie, o czym poinformował mieszkańców burmistrz miasta, Jacek Kosmala.

- W związku z najwyższym wskaźnikiem zachorowań w Polsce oraz w trosce o bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i ich rodzin informuję, że wspólnie z Panią Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nidzicy oraz Dyrektorami gminnych placówek oświatowych podjęliśmy decyzję o tymczasowym zamknięciu wszystkich gminnych szkół i przedszkoli -przekazał Jacek Kosmala na Facebooku.

Bogusław Linda przeszedł operację. Żona komentuje, jak czuje się aktorBogusław Linda przeszedł operację. Żona komentuje, jak czuje się aktorCzytaj dalej

Zajęcia w szkołach w gminie Nidzica mają odbywać się w formie zdalnej do 26 lutego 2021 roku. Władze mają nadzieję, że decyzja ta pomoże opanować trudną sytuację epidemiczną w regionie. Obecnie na kwarantannie przebywa m.in. starosta nidzicki Marcin Paliński.

- Zgodnie z danymi Ministerstwa Zdrowia przedstawianymi w codziennych raportach Powiat Nidzicki posiada bardzo duży wskaźnik zachorowań, co powoduje, że sytuacja robi się coraz bardziej poważna- napisał w komunikacie starosta, który jednocześnie zaapelował do mieszkańców gminy o przestrzeganie reżimu sanitarnego.

Według najnowszych danych przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia, do tej pory w Polsce potwierdzono 1 623 218 przypadków zakażenia koronawirusem, a 41 823 osób zmarło w wyniku infekcji COVID-19. Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski kilka dni temu ostrzegał Polaków przed rosnącą liczbą zakażeń SARS-COV-2 w ostatnim czasie.

- Znajdujemy się w takiej sytuacji, że odwraca się trend. Z dotychczasowej sytuacji, kiedy mieliśmy do czynienia ze stale malejącą liczbą przypadków, mamy pierwszy tydzień, czy pierwsze dni, kiedy ta tendencja się odwraca. I mamy systematycznie, porównując się z dniami tygodnia w poprzednich tygodniach systematyczne wzrosty - tłumaczył minister zdrowia.

- To trend, który do tej pory przez wiele, wiele tygodni nie miał miejsca, bo do tej pory obserwowaliśmy przede wszystkim zmniejszenie dziennej liczby zakażeń - dodał Adam Niedzielski.

Nidzica - burmistrz poinformował o zamknięciu szkół i przedszkoli

Facebook.com/jkosm

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: WP/Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News