Andrzej Duda na nartach
LUKASZ GAGULSKI/East News (fot. z Memoriału Marii Kaczyńskiej w Rabce Zdroju 2017 r.)
Monika Majko - 18 Lutego 2021

Dziennikarze przyłapali Andrzeja Dudę na stoku. Bronisław Komorowski skomentował jego decyzję

Andrzej Duda jest wielkim fanem narciarstwa, dlatego tuż po otwarciu stoków postanowił skorzystać z powrotu zimy i wybrał się w góry. Dziennikarze przyłapali prezydenta na stoku w Wiśle, a aktywność głowy państwa w czasie walki z pandemią w krytycznym tonie skomentował Bronisław Komorowski.

Andrzej Duda rozpoczął swój sezon narciarski na stoku w Wiśle, korzystając z tras zjazdowych stacji narciarskiej Cieńków. W czwartkowy poranek prezydenta na stoku przyłapali dziennikarze TVN 24, którzy poprosili go o komentarz dotyczący warunków pogodowych. Informacja o narciarskim wypadzie głowy państwa wywołała ogromne poruszenie wśród Polaków.

Andrzej Duda szalał na stoku w Wiśle

W związku z nowymi regulacjami dotyczącymi obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa, od piątku 12 lutego br. działalność wznowiły w Polsce ośrodki narciarskie. Z otwarcia stoków i wyciągów skorzystał Andrzej Duda, który wybrał się na urlop w góry.

W czwartek na stoku w Wiśle prezydenta przyłapali dziennikarze TVN 24. Reporter stacji poprosił Andrzeja Dudę o ocenę warunków panujących na stoku, a głowa państwa krótko odpowiedziała na pytanie.

- Złe, jak widać - odpowiedział prezydent.

Bogusław Linda ma problemy ze zdrowiem. Lekarze zalecają operację, aktor jej unikaBogusław Linda ma problemy ze zdrowiem. Lekarze zalecają operację, aktor jej unikaCzytaj dalej

Informacja o narciarskim wypadzie Andrzeja Dudy wywołała spore poruszenie wśród Polaków. Wielu z nich jest zdania, że prezydent powinien dawać przykład obywatelom i nie brać udziału w aktywnościach, które są potencjalnie niebezpieczne pod względem epidemicznym.

To zdanie podziela również Bronisław Komorowski, który został poproszony o komentarz w tej sprawie przez redakcję portalu wp.pl. Były prezydent również znany jest z zamiłowania do nart i nie raz korzystał z polskiej infrastruktury narciarskiej, jednak jak wskazał, nie jest to dobry czas, by oddawać się tej przyjemności.

- Pan prezydent może obecnie korzystać z narciarskich stoków, bo aktualne przepisy dopuszczają taką możliwość. Pytanie tylko, czy daje dobry przykład innym, którzy ze względu na pandemię siedzą w domach. A prezydent powinien dawać dobry przykład wstrzemięźliwości i unikania sytuacji, kiedy można rozmnożyć koronawirusa. W mojej ocenie to nie jest dobry moment do tego, by pokazywać się na stoku - skomentował Bronisław Komorowski.

Nie wszyscy jednak krytykują Andrzeja Dudę. Prezydenta bronią m.in. politycy PiS, którzy wskazują, że korzysta on z możliwości uprawiania narciarstwa tak samo, jak reszta Polaków i nie łamie przy tym żadnych przepisów.

- Wszystko sprowadza się do odpowiedzialnego zachowania. Jeśli pan prezydent zdecydował się wypoczywać w Wiśle, to dopóki nie ma tam tłumów ludzi, nie ma tam sytuacji, które widzieliśmy z nagrań z wyciągów, to nie sądzę, by to było w jakikolwiek sposób szkodliwe - przekazał zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel w programie „Tłit” portalu wp.pl.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet/WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News