nastolatek stało się
pixabay.com Eu_eugen CC0 (zdj. ilustracyjne)
Mateusz Sidorek - 21 Marca 2021

11-letni chłopiec wyskoczył z 23. piętra. Okazało się, że przeżył

W rosyjskim Nowoczeboksarsku nastolatek podjął próbę samobójczą. Z okna na 23. piętrze bloku wyskoczył 11-letni chłopak o imieniu Mazar. Choć z uwagi na wysokość mogłoby się wydawać, że 11-latek nie ma szans na przeżycie, runął na stojący pod budynkiem samochód, który zamortyzował upadek. Został przetransportowany do szpitala. Powodem miały być problemy sercowe - tak wskazują nieoficjalne informacje.

W czwartek 18 marca nastolatek z Nowoczeboksarska nie przyszedł do szkoły. 11-letni Mazar został w domu i zaplanował samobójstwo. Rodzicom zostawił list pożegnalny, po czym otworzył okno w mieszkaniu znajdującym się na 23. piętrze bloku i wyskoczył. To prawdziwy cud, że chłopak przeżył.

Nastolatek spadł na samochód dostawczy, który znajdował się pod blokiem. Najprawdopodobniej właśnie to uratowało mu życie. 11-letni Mazar został przetransportowany do szpitala. Chłopak doznał bardzo poważnych obrażeń wskutek upadku.

Rodzice otrzymali list od nastolatka

Szokujące nagranie, na którym widać, jak samochód ugina się pod siłą uderzenia, zostało opublikowane przez brytyjskie media Mail Online. Widok zniszczonego samochodu robi wrażenie, a fakt, że chłopiec przeżył, to niewiarygodnie szczęśliwy przypadek.

Okazało się, że 11-latek z Nowoczeboksarska zostawił rodzicom list pożegnalny. W notatce „podziękował im za dobre dzieciństwo”. Następnie popełnił próbę samobójczą, która została zarejestrowana przez kamery monitoringu. Materiał wideo został wykorzystany przez brytyjskie media.

Nagła konferencja ministra zdrowia. Zadecydował co z zamknięciem kościołów na WielkanocNagła konferencja ministra zdrowia. Zadecydował co z zamknięciem kościołów na WielkanocCzytaj dalej

Mazar odniósł bardzo poważne obrażenia, ale po upadku pozostawał przytomny i utrzymywał kontakt z ratownikami, którzy pojawili się na miejscu. Medycy przetransportowali go do lekarza, gdzie obecnie toczy się walka o jego życie.

Powodem zachowania nastolatka miało być złamane serce

Po tym tragicznym zdarzeniu spróbowano zrozumieć, co zmusiło nastolatka do podjęcia tak dramatycznego wyboru i usiłowania odebrania sobie życia. Próby samobójcze wśród dzieci zawsze wywołują ogromny szok, a ich opiekunowie wcześniej nierzadko niczego nie podejrzewają.

Z nieoficjalnych informacji przekazanych przez Polsat News wynika, że 11-letni Mazar przeżył zawód miłosny. Koleżanka, która mu się bardzo podobała, miała nie odwzajemnić jego uczuć. To miało go pchnąć do próby samobójczej.

Według niepotwierdzonych doniesień 11-latek miał wielokrotnie powtarzać rodzicom, że jeśli zostanie odrzucony przez koleżankę, to wyskoczy z okna. Jego rodzice jednak mieli nie potraktować gróźb poważnie.

To tragiczna i niecodzienna sytuacja. Apeluję do rodziców – musicie zwracać uwagę na stan psychiczny swoich dzieci. Zadbajcie o nie– zwrócił uwagę Oleg Nikołajew, prezydent Republiki Czuwaskiej.

Warto pamiętać, że niepokojące sygnały zawsze powinny być traktowane poważnie przez rodziców oraz opiekunów.Z danych przekazanych przez policję w latach 2017-2020 samobójstwo popełniło 129 osób w grupie wiekowej od 7 do 12 lat.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Polsat News; Policja

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News