nastolatek chory chłopiec
Fot. YouTube „BrightMedia"
Mateusz Sidorek - 11 Marca 2021

Koledzy poniżyli chłopca z porażeniem mózgowym. Miał robić za "kładkę"

Nastolatek został potraktowany w skandaliczny sposób przez grupę uczniów. Młodzież nakłoniła 14-letniego Bretta Corbetta, by położył się w strumyku, tworząc żywą kładkę dla jednej z dziewczyn, która po nim przeszła. Do mediów społecznościowych trafiło szokujące nagranie, na którym widać bulwersującą sytuację. Rodzina chłopaka wystąpiła przeciwko szkole.

Historia nastolatka ze kanadyjskiej miejscowości Glace Bay położonej w Nowej Szkocji wywołała ogromny skandal wśród mieszkańców. 14-letni Brett Corbett położył się w strumieniu blisko szkoły, by mogła przejść po nim dziewczyna. Wszystko nagrali roześmiani uczniowie, którzy namówili do tego chorego chłopaka.

Cierpiący na porażenie mózgowe nastolatek pojawił się w reportażu wideo opublikowanym na platformie YouTube przez „BrightMedia”. Tam przyznał, że cała sytuacja sprawiła, że poczuł się bardzo źle. Po opublikowaniu nagrania jego rodzice postanowili zareagować.

Nastolatek z porażeniem mózgowym ośmieszony przy szkole

Do tego skandalicznego wydarzenia, podczas którego nastolatek spotkał się z bezczelnym zachowaniem innych uczniów, doszło 7 listopada 2018 roku. Wszystko działo się tuż obok szkoły Glace Bay High School. Nikt nawet nie zareagował.

Wideo, na którym widać, jak Brett Corbett został potraktowany przez rówieśników, trafiło do sieci. Na materiał wideo trafił między innymi przyjaciel ojca 14-latka, który od razu rozpoznał chorego chłopaka.

Nagła decyzja rządu ws. maseczek. Obowiązuje od dziś, niektórzy zwolnieni z ich noszeniaNagła decyzja rządu ws. maseczek. Obowiązuje od dziś, niektórzy zwolnieni z ich noszeniaCzytaj dalej

Nigdy w całym moim życiu nie byłem bardziej obrzydzony. Chłopiec na tym nagraniu to syn mojego przyjaciela, cierpiący na porażenie mózgowe– napisał mężczyzna.

Rodzice: zawiedliście to pokolenie. Ilość nastolatków, którzy stali dookoła i patrzyli, jak to się dzieje, a nawet nagrywali filmy. Mam nadzieję, że obejrzycie to nagranie, zobaczycie swoje dzieci i będziecie czuć wstyd. Do dziewczyny, która po nim przeszła: powinnaś się wstydzić– oświadczył Kanadyjczyk.

Każdy, kto zna tego chłopca, wie, że jest niepełnosprawny. Jak do cho***y ciężko jest okazać empatię?? Nie tylko stać z boku i przyzwalać na takie coś, ale jeszcze filmować, to jakiś żart! Pokażmy innym szacunek i wspierajmy się wzajemnie, zamiast się gnoić nawzajem – dodał.

Rodzina nastolatka oskarża szkołę

Po tym szokującym incydencie rodzice skrzywdzonego nastolatka postanowili działać. Matka Bretta Corbetta zasugerowała, że szkoła próbowała zatuszować całą sprawę i nie doprowadzić do skandalu.

W materiale opublikowanym przez „BrightMedia” wypowiada się sam 14-latek, który przyznaje, że poczuł się strasznie, gdy inni uczniowie zmusili go do zrobienia z siebie żywej kładki, by dziewczyna mogła przejść przez strumień.

Poczułem, że zawsze jestem szykanowany i nikogo to nie obchodzi– powiedział Brett w wywiadzie z dziennikarzami.

Skarga została skierowana do szkoły 6 grudnia 2018 roku. Rodzice wspierani przez organizacje praw dziecka z Nowej Szkocji prowadzili rozmowy z przedstawicielami szkoły, które nie zostały opublikowane.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o Macieju Dowborze, który opublikował zdjęcie swojej żony. Wiele osób zdziwiło się, widząc tę fotografię. Dziennikarz zwrócił się też do hejterów. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Podaj.to, CTV News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News