zakonnica pół miliona
Fot. KMP Opole/Materiały prasowe
Mateusz Sidorek - 11 Marca 2021

Zakonnica przywłaszczyła prawie pół miliona zł z konta Domu Pomocy Społecznej. Poniesie konsekwencje

Sąd Rejonowy w Opolu skazał zakonnicę Urszulę K. na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Kobieta została oskarżona o przywłaszczenie 470 tysięcy złotych z Domu Pomocy Społecznej w Dobrzeniu Wielkim. Z ustaleń śledczych wynika, że pieniądze przekazała osobie, która ma przeszłość kryminalną.

Zakonnica prowadząca Dom Pomocy Społecznej w Dobrzeniu Wielkim zauważyła, że z konta zniknęło 460 tysięcy złotych. Siostra zgłosiła się na policję w czerwcu 2019 roku. Środki należały zarówno do DPS, jak i pensjonariuszy przebywającym w ośrodku.

To niepokojące zdarzenie zbiegło się z czasem ze zniknięciem jednej z zakonnic. Wówczas policja szybko powiązała oba fakty i rozpoczęła śledztwo. Funkcjonariusze ustalili, że skradzione pieniądze zostały przekazane w ręce Piotra K., który ma kryminalną przeszłość.

Zakonnica chciała powiększyć kapitał

Podejrzany mężczyzna przekonał zakonnicę, że powiększy jej kapitał, by mogła rozpocząć nowe życie po opuszczeniu murów zakonu. Urszula K. dała się oszukać 45-letniemu Piotrowi K.

Siostra zakonna przekazała oszustowi łącznie ponad pół miliona złotych. Oddała mu nie tylko przywłaszczone środki należące do Domu Pomocy Społecznej w Dobrzeniu Wielkim, ale również własne oszczędności.

Nagła decyzja rządu ws. maseczek. Obowiązuje od dziś, niektórzy zwolnieni z ich noszeniaNagła decyzja rządu ws. maseczek. Obowiązuje od dziś, niektórzy zwolnieni z ich noszeniaCzytaj dalej

W trakcie śledztwa okazało się też, że Urszula K. nie jest pierwszą ofiarą Piotra K. Podejrzany miał oszukać nawet 70 osób, wyłudzając łącznie około dwa miliony złotych. Jego sprawą zajmuje się Sąd Okręgowy w Opolu.

Zakonnica skazana przez sąd

Warto pamiętać, że w tej sprawie zakonnica nie jest jedynie ofiarą oszustwa, ale także sama dopuściła się czynu karalnego. Jak dowiedli śledczy, Urszula K. przywłaszczyła łącznie 470 tysięcy złotych.

Jej sprawa została wyłączona do odrębnego postępowania. Niedawno Aneta Rempalska z biura prasowego Sądu Okręgowego w Opolu potwierdziła, że zapadł prawomocny wyrok.

Sąd Rejonowy wydał prawomocny wyrok. Zakonnica została skazana na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Oprócz tego wymiar sprawiedliwości zobowiązał Urszulę K. do zwrócenia 470 tysięcy złotych.

Sprawa Piotra K. nadal jest w toku i nie wiadomo, jaka kara grozi oszustowi. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o kanadyjskiej stacji, która zerwała współpracę z Radiem Maryja. Wszystko przez treści nadawane przez instytucję Tadeusza Rydzyka. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Fakt.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News