Msza święta w kościele
Twitter.com podevine
Monika Majko - 8 Marca 2021

Podczas transmisji z mszy doszło do ogromnej wpadki. Z głośników rozległy się dziwne dźwięki

W czasach pandemicznych obostrzeń internetowe transmisje mszy świętych stały się dla wielu wiernych naturalną formą uczestnictwa w nabożeństwach. Podczas jednej z niedzielnych celebracji w kościele na terenie hrabstwa Donegal w zachodniej części Irlandii doszło do zaskakującej wpadki. Wierni w czasie błogosławieństwa usłyszeli z głośników utwór rapowy.

Jak donosi portal Daily Star, do wpadki doszło w trakcie, gdy ojciec Pat udzielał wiernym błogosławieństwa. Zabawna pomyłka zaskoczyła wiele osób, a nagranie z fragmentem mszy, który wywołał uśmiech na twarzach wiernych, szybko trafił do sieci.

Msza święta została przerwana przez muzykę

Z powodu pandemii koronawirusa, która swoim zasięgiem objęła niemal cały świat, wierni z całego świata zmuszeni byli przyzwyczaić się do innej formy uczestnictwa w nabożeństwach, niż tradycyjne wizyty w zatłoczonych świątyniach. Z powodu obostrzeń pandemicznych w Irlandii, tamtejsze kościoły zdecydowały się na prowadzenie transmisji internetowych swoich mszy.

Podczas jednej z takich transmisji w kościele w Burtonport na terenie hrabstwa Donegal doszło do zabawnej wpadki, która szybko stała się hitem w sieci. Podczas udzielania błogosławieństwa wiernym, z odtwarzacza ojca Pata zaczął lecieć piosenka pt. „Young Prophet” autorstwa rapera znanego jako Black the Ripper.

Duchowny próbował kontynuować udzielanie sakramentu, jednak nie był w stanie przebić się głosem przez rapera. W końcu irlandzki ksiądz przerwał celebrację i osobiście wyłączył muzykę, przy okazji żartobliwie komentując swoją wpadkę.

Małopolska: wypadek karetki, rannych dwóch ratowników. Lekarze walczą o życie jednego z nichMałopolska: wypadek karetki, rannych dwóch ratowników. Lekarze walczą o życie jednego z nichCzytaj dalej

– Black the Ripper, odrobina rapu pomoże wam w porannej pobudce. Mam nadzieję, że to nie podniosło nikomu ciśnienia – żartował ksiądz Pat w trakcie internetowej transmisji.

Fragment ze wpadką duchownego niemal od razu pojawił się w sieci i szybko stał się hitem. Na Twitterze udostępnił go m.in. użytkownik o nicku podevine, a internauci byli zachwyceni pogodnym podejściem duchownego do swojej gafy.

– To było wspaniałe ojcze. Jeśli nie bylibyśmy wtedy do końca obudzeni, ten rap na pewno by pomógł – skomentowała jedna z rozbawionych internautek.

– Bóg też musiał się nieźle uśmiać – dodał kolejny wierny.

Na oficjalnym profilu facebookowym parafii Kincasslagh, w której doszło do wpadki, pojawiło się również zdjęcie okładki albumu, z którego pochodzi utwór, zagrany podczas nabożeństwa. Przedstawiciele kościoła zażartowali, że to poranny hymn parafii.

Msza święta z wpadką

Fot. facebook.com/kincasslagh

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: o2/Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News