ksiądz na mszy
Obraz István Kis z Pixabay
Artur Łokietek - 7 Marca 2021

Wstrząsające sceny przy kościelnej bramie, pobito proboszcza. Ujawniono tożsamość sprawcy

Mężczyzna dotkliwie pobił księdza Adama Myszkowskiego, który zamykał we wtorek wieczorem bramę na plebanię. 47-letni mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Na razie przebywa w tymczasowym areszcie, ale grozi mu nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do dramatycznych wydarzeń doszło w ubiegły wtorek wieczorem przy plebanii. Ksiądz Adam Wyszkowski zamykał wtedy bramę, gdy niespodziewanie podbiegł do niego mężczyzna.

Początkowo nie było wiadomo, jakie dokładnie zaistniały okoliczności, więc rozpatrywano różne scenariusze: poważny wypadek bądź udział osób trzecich. Sprawa była poważna, gdyż ksiądz został przetransportowany do szpitala w Opocznie, później zaś do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi.

Policja od razu zabezpieczyła dowody. Okazało się, że ksiądz ucierpiał w wyniku działania osób trzecich. Służby musiały wytypować sprawcę całego zdarzenia.

- Skrupulatnie zebrane dowody, ich dokładna analiza pozwoliła na wytypowanie osoby, która może mieć związek ze zdarzeniem. W środę rano policjanci zatrzymali 47-letniego mężczyznę – poinformowała cytowana przez portal Onet asp. szt. Barbara Stępień. Sprawca usłyszał właśnie zarzuty.

6-latek zaprosił na urodziny 32 kolegów, nikt nie przyszedł. Dopiero gdy mama nagłośniła sytuację, otrzymał wsparcie obcych ludzi6-latek zaprosił na urodziny 32 kolegów, nikt nie przyszedł. Dopiero gdy mama nagłośniła sytuację, otrzymał wsparcie obcych ludziCzytaj dalej

Ksiądz pobity pod plebanią – sprawcy grozi dożywocie

- Mundurowi od chwili zgłoszenia przez całą noc i kolejny dzień intensywnie pracowali nad ustaleniem okoliczności, w jakich pokrzywdzony doznał tak poważnych obrażeń ciała. Policjanci brali pod uwagę różne hipotezy. Jednak skrupulatnie zebrane dowody i ich analiza dały podstawę do stwierdzenia, że 69-letni ksiądz padł ofiarą brutalnej napaści – wyjaśniła Stępień.

Dzięki policjantom udało się jednoznacznie ustalić sprawcę. Okazał się nim 47-letni mieszkaniec gminy Paradyż. W trakcie przesłuchania przyznał się on do napaści na duchownego.

- Kara dożywotniego więzienia grozi mężczyźnie, który usiłował zamordować księdza Adama Myszkowskiego – przekazało Radio Plus Radom.

Aktualnie mężczyzna przebywa w areszcie tymczasowym, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące. Zdaniem policjantów, 47-latek był nietrzeźwy w chwili popełnienia zbrodni.

Jak już wcześniej wyjaśniała diecezja radomska, 69-letniemu księdzu nie zagraża niebezpieczeństwo. Ksiądz Adam Myszkowski od ponad 29 lat jest proboszczem parafii w Paradyżu. Zdobył tytuły kustosza sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego i Krwi Zbawiciela oraz dziekana dekanatu żarnowskiego. Na ten moment nie wiadomo jednak, dlaczego doszło do dramatycznych wydarzeń.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Onet.pl, stacja7.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News