Monika Olejnik
TRICOLORS/East News
Monika Majko - 11 Lutego 2021

Wiemy kim z wykształcenia jest Monika Olejnik

Monika Olejnik należy do grona najpopularniejszych polskich dziennikarzy, a przez lata pracy w mediach udowodniła, że nie boi się zadawać trudnych pytań i rozmawiać na niewygodne tematy. Niedawno na jaw wyszła prawda o wykształceniu dziennikarki. Wiele osób nie mogło w to uwierzyć.

Monika Olejnik ma za sobą studia dziennikarskie, jednak ukończyła ten kierunek dopiero podyplomowo. Jej pierwotnie wyuczony zawód daleko odbiega od obecnie wykonywanej pracy, choć jak wspominała w jednym wywiadzie, bardzo jej pomógł.

Wykształcenie Moniki Olejnik zaskoczy wielu Polaków

Monika Olejnik jest obecna w mediach od wielu lat. Dziennikarka zyskała grono sympatyków dzięki swojej odwadze i bezkompromisowości w prowadzeniu rozmów z politykami. Olejnik nie boi się zadawać ostrych pytań, a także ganić swoich rozmówców, gdy odpowiedź wydaje jej się niewystarczająca.

Okazuje się jednak, że Monika Olejnik nie zawsze marzyła o tym, by zajmować się dziennikarstwem. Kierunek ten skończyła podyplomowo, gdy trafiła do redakcji radiowej „Trójki”. Jej wyuczony zawód nie ma nic wspólnego z obecnym zajęciem.

Monika Olejnik jest absolwentką kierunku zootechnika, który ukończyła w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. O swoim wykształceniu opowiedziała w rozmowie z Robertem mazurkiem dla „Dziennika”.

Andrzej Duda wystąpił przed kamerami. Poinformował o wynalezieniu urządzenia, które wykrywa wirusa z powietrzaAndrzej Duda wystąpił przed kamerami. Poinformował o wynalezieniu urządzenia, które wykrywa wirusa z powietrzaCzytaj dalej

- Po zootechnice skończyłam dziennikarstwo i byłam na praktyce w redakcji rolnej. Zawsze jednak marzyłam o radiowej „Trójce” i zrobiłam reportaż, który się tam ukazał. Zaraz potem poszłam do „Trójki” - opowiadała w wywiadzie dla Dziennika. Z wykształcenia jest więc magistrem inżynierem zootechniki - wyjawiła dziennikarka.

Ta informacja zszokowała wielu fanów dziennikarki, którzy nie mieli pojęcia o jej wcześniejszych zainteresowaniach. Kiedy dziennikarz zapytał Monikę Olejnik, czy zna się jeszcze na zwierzętach, opowiedziała mu w zaskakujący sposób.

- Dlatego tak dobrze rozumiem to, co się dzieje w świecie polityki - przyznała żartobliwie dziennikarka.

Kilka lat temu temat wykształcenia Moniki Olejnik został poruszony podczas jednego z wywiadów, który prowadziła ze Zbigniewem Giżyńskim. Polityk złośliwie wypomniał dziennikarce ukończony przez nią kierunek, na co ona zareagowała w bardzo stanowczy sposób.

- Jestem magistrem inżynierem zootechnikiem. I chciałam powiedzieć, żeby pan w końcu przestał obrażać moją uczelnię, SGGW. I skończyłam studia podyplomowe na dziennikarstwie. Proszę mnie nie obrażać - odpowiedziała Olejnik.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Super Express/Dziennik

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News