Media bez wyboru
materiały redakcyjne
Irmina Jach - 9 Lutego 2021

Kierowca nagle wyskoczył z samochodu i kopnął w rozpędzone auto. Ocalił życie 3 osób

Kierowca, który był świadkiem niebezpiecznego zachowania innego uczestnika ruchu drogowego, uratował życie kilku osobom. Gdy zobaczył rozpędzony pojazd, wysiadł z auta i kopnął w maskę SUV-a. Nagranie ze zdarzenia obiegło media.

Przejście dla pieszych jest miejscem, które ma umożliwić przechodniom bezpieczne przemieszczenie się na drugą stronę drogi. Niestety, wielu bezmyślnych kierowców naraża innych uczestników ruchu drogowego na utratę zdrowia lub życia. Bohaterowie nagranie, które obiegło sieć, cudem uniknęli tragedii.

Kierowca uratował życie kilku osobom

Kierowca SUV-a, który został uwieczniony na wideo, poruszał się po jezdni z zabójczą prędkością. Nie zatrzymał się nawet widząc pieszych idących przez przejście dla pieszych. Przechodnie nie mieli żadnych szans na uniknięcie niebezpiecznej kolizji.

Mężczyzna, który zatrzymał się, by pozwolić przechodzącym na swobodne dotarcie do celu. Wtedy zauważył w lusterku samochód, którego prowadzący miał zamiar przemknąć przez zebrę z pełną prędkością.

Spostrzegawczy uczestnik ruchu drogowego, nie myśląc o ewentualnych konsekwencjach, wyskoczył z pojazdu i - przyjmując bojową postawę - wymierzył celnego kopniaka prosto w drzwi Volvo. Na przejściu były w tym momencie trzy osoby.

Waloryzacja rent i emerytur jednak większa niż zakładano. Ważna wiadomość dla wszystkich emerytówWaloryzacja rent i emerytur jednak większa niż zakładano. Ważna wiadomość dla wszystkich emerytówCzytaj dalej

Zaskoczony kierowca SUV-a nie krył zaskoczenia nieoczekiwanym zwrotem akcji. Natychmiast przyspieszył, by chwilę później znacznie zredukować prędkość jazdy do zera. Samochód zatrzymał się tuż przed zebrą.

Prawdopodobnie dzięki temu Volvo zmieniło nieco tor jazdy, zjeżdżając na pobocze, co pozwoliło na uniknięcie kolizji. Na nagraniu można zobaczyć, że nietypowe zachowanie kierowcy, który kopnął w bok auta, było ostrzeżeniem dla pieszych.

Bohater nie wyszedł z niecodziennej sytuacji bez szwanku. Kopnięcie rozpędzonego auta było nie tylko niełatwe, ale też niebezpieczne. Mężczyzna, wracając do swojego auta, wyraźnie utykał. Skarżył się także na dotkliwy ból prawej nogi.

Dalsze losy osób zarejestrowanych na nagraniu nie są znane. Warto jednak wspomnieć, że wydarzenia rozegrały się w Rosji, a tamtejsze prawo bywa bardzo surowe dla kierowców, którzy stwarzają niebezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Prowadzenie samochodu - szczególnie w obecnych warunkach atmosferycznych - może być utrudnione. Wszystkie osoby poruszające się po drogach powinny pamiętać o zachowaniu wzmożonej czujności i przestrzeganiu zasad kodeksu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: o2.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News