Antoni Kopff nie żyje
Pixabay.com Henryk Niestrój
Monika Majko - 11 Lutego 2021

Z ostatniej chwili: nie żyje Antoni Kopff. Jego utwory śpiewali wszyscy Polacy

Smutne informacje przekazała na swoich Twitterze redakcja radiowej Jedynki. Odszedł Antoni Kopff, wybitny muzyk i kompozytor. Jego piosenki, śpiewane m.in. przez Andrzeja Zauchę i Andrzeja Dąbrowskiego, poruszały miliony Polaków.

Antoni Kopff odszedł w wieku niespełna 77 lat. Wybitny pianista, kompozytor i aranżer jest autorem wielu polskich przebojów, znajdujących się w repertuarach największych krajowych gwiazd.

Zmarł Antoni Kopff

- Dotarła do nas smutna wiadomość. Nie żyje Antoni Kopff, znakomity kompozytor, ceniony muzyk. Współpracował z plejadą polskich artystów, skomponował wyjątkowe przeboje, m.in. „Bądź Moim Natchnieniem”, „Do Zakochania Jeden Krok” czy „Ktoś Między Nami” - przekazał na swoim Twitterze Program Pierwszy Polskiego Radia.

Antoni Kopff przyszedł na świat 19 sierpnia 1944 w Tarnowie. Jak przyznał w audycji „Trzeba marzyć” na antenie Radia Dla Ciebie, od dziecka interesował się motoryzacją, a muzykiem został przypadkowo.

Kompozytor był autorem m.in. około 80 piosenek, stworzonych dla Kabaretu Olgi Lipińskiej. Był również producentem muzycznym festiwali w Opolu, Mrągowie i Sopocie oraz producentem telewizyjnym.

Andrzej Duda wystąpił przed kamerami. Poinformował o wynalezieniu urządzenia, które wykrywa wirusa z powietrzaAndrzej Duda wystąpił przed kamerami. Poinformował o wynalezieniu urządzenia, które wykrywa wirusa z powietrzaCzytaj dalej

Był pomysłodawcą i założycielem grup wokalnych Partita i Familia, a w latach 1966-1970 współtworzył zespół Rybałci. Z kolei w latach 1989-1991 wykładał w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Antoni Kopff był autorem m.in. takich hitów, jak „Do zakochania jeden krok”, „Kiedy wiosna buchnie majem”, „Nie wierz mi, nie ufaj mi” czy „Bądź moim natchnieniem”. Komponował dla największych gwiazd polskiej muzyki, m.in. Anny Jantar, Michała Bajora i Andrzeja Zauchy.

Współpracował również m.in. z zespołem Perfect, a także aktywnie promował młodych polskich artystów. Na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Młodzieżowej w Katowicach w 1983 roku odkrył zespół Universe, który następnie zaprosił na festiwal w Opolu.

W 1993 roku został wyłącznym producentem festiwalu w Opolu i była to jedyna edycja festiwalu niewyprodukowana przez Telewizję Polską. Jego śmierć to ogromna strata dla całej branży muzycznej i rozrywkowej w Polsce.

Wiadomości o odejściu Antoniego Kopffa zasmuciły wiele osób. Nie podano żadnych informacji o przyczynach zgonu artysty, ani planowanych uroczystościach pożegnalnych.

Antoni Kopff nie żyje

Twitter.com RadiowaJedynka

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Twitter/Wikipedia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News