Minister zdrowia ostrzega Polaków
youtube.com Kancelaria Premiera
Monika Majko - 22 Lutego 2021

Adam Niedzielski: kulminacja 3 fali COVID na przełomie marca i kwietnia

Minister zdrowia Adam Niedzielski zabrał głos w sprawie trzeciej fali koronariwusa w Polsce. Szef resortu zdrowia ostrzegł na antenie TVN 24, że najwyższe wskaźniki nowych zachorowań prognozuje się na przełom marca i kwietnia.

Już od ponad tygodnia w Polsce notuje się wzrostową tendencję jeśli chodzi o infekcje COVID-19. Minister zdrowia Adam Niedzielski nie ukrywa, że jest to m.in. efekt rozluźnienia dyscypliny sanitarnej w społeczeństwie i zapowiedź kolejnej fali zakażeń koronawirusem.

Minister zdrowia ostrzegł Polaków przed tzw. trzecią falą koronawirusa

Kilka dni temu minister Niedzielski tłumaczył Polakom, że w kraju od jakiegoś czasu notuje się regularny wzrost zakażeń koronawirusem, choć w ostatnich miesiącach liczba nowych infekcji powoli spadała. Niestety, taki trend może oznaczać nadejście kolejnej fali masowych zakażeń COVID-19.

- Prognozujemy, że apogeum będzie miało miejsce na przełomie marca i kwietnia, czeka nas jeszcze miesiąc nieprzerwanych wzrostów - przekazał Adam Niedzielski na antenie TVN 24, ostrzegając przed trzecią falą koronawirusa.

- Jeżeli nowe mutacje będą systematycznie rosły, to przyspieszenie zakażeń może być większe. Cały czas trzeba powtarzać o tym, że musimy postępować rozważnie i się chronić. Mówię tutaj o stosowaniu reguły DDM - dezynfekcja, dystans, maseczki. Szczepienia jeszcze nie mają takiego efektu tamy i zahamowania pandemii - dodał minister zdrowia.

Od 2 sierpnia zmiany w dowodach osobistych. Zostaną wprowadzone m.in. odciski palcówOd 2 sierpnia zmiany w dowodach osobistych. Zostaną wprowadzone m.in. odciski palcówCzytaj dalej

Adam Niedzielski zapewnił, że ma świadomość, jak męczące mogą być ciągłe przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego dla wielu osób. Szef resortu zdrowia nie ukrywał jednak, że stosowanie się do nakazów sanepidu jest bardzo ważne i ma ogromny wpływ na to, jak szybko „rozpędzi się” kolejna fala zakażeń COVID-19 w naszym kraju.

- Widzimy rozprężenie, ludzie są bardzo już zmęczeni, bo niedługo minie rok odkąd pandemia jest w Polsce. Postawy, które prezentujemy, to są postawy rozluźniające - wskazał Adam Niedzielski.

Minister Niedzielski przekazał, że już 10 procent badanych próbek to mutacje koronawirusa. Jednocześnie szef resortu zdrowia poinformował, że w Polsce odporność na COVID-19 posiada obecnie około 7-8 mln osób. Niestety, wciąż notuje się regularne wzrosty liczby nowych zakażeń.

Z informacji przekazanych przez przedstawicieli rządu wynika, że pod koniec tygodnia wprowadzone zostaną dodatkowe wytyczne, dotyczące przekraczania granicy państwa oraz nakazu zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych.

Trwają prace nad nowymi zasadami przejazdu przez granicę zachodnią i południową. Od wjeżdżających do Polski ma być wymagany negatywny wynik testu na koronawirusa lub obowiązkowa kwarantanna. Rząd planuje również wprowadzić zakaz zasłaniania twarzy przyłbicami czy też chustkami i innymi częściami garderoby.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Gazeta

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News