Minister edukacji o powrocie uczniów do szkół
Pixabay.com Wokandapix
Monika Majko - 4 Marca 2021

Minister edukacji właśnie powiedział o powrocie uczniów do szkół. Muszą być spełnione konkretne warunki

W czwartek rano minister edukacji Przemysław Czarnek był gościem na antenie stacji TVP Info. Szef resortu edukacji przekazał najnowsze ustalenia w sprawie powrotu dzieci i młodzieży do nauki stacjonarnej. Minister jest przekonany, że już niedługo uda się zakończyć etap zdalnej edukacji w Polsce.

Minister edukacji podkreślał, że powrót dzieci i młodzieży do szkół i na uczelnie zależy przede wszystkim od sytuacji pandemicznej w kraju. Przemysław Czarnek ma jednak nadzieję, że już niedługo uda się przywrócić nauczanie stacjonarne dla wszystkich uczniów. Ma w tym pomóc Narodowy Program Szczepień.

Minister edukacji przekazał najnowsze informacje o powrocie dzieci do szkół

- Jak tylko będą warunki, by w jakiejś formie wrócić do stacjonarnego nauczania, natychmiast będziemy je uruchamiać - zadeklarował minister Czarnek na antenie TVP Info.

Po feriach zimowych naukę stacjonarną rozpoczęli uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Z powodu zbyt wysokiego ryzyka pandemicznego, edukację zdalną kontynuują jednak starsze dzieci, młodzież, a także studenci. Jak zapowiedział minister Czarnek, rząd zrobi wszystko, by jak najszybciej przywrócić ich do zajęć stacjonarnych.

- To, czy dzieci i młodzież wrócą do szkół i na uniwersytety jeszcze w tym semestrze, należy od warunków pandemicznych. Ja mam nadzieję, że tak będzie - zaznaczył minister.

Zapadła decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych w dziewięciu województwachZapadła decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych w dziewięciu województwachCzytaj dalej

Minister Czarnek dużej nadziei na szybki powrót dzieci do szkół upatruje w Narodowym Programie Szczepień. Jak przyznał szef resortu edukacji, ponad 60 procent nauczycieli, którzy zgłosili chęć skorzystania ze szczepionki przeciwko COVID-19, już została zaszczepiona.

- To pomoże w podejmowaniu decyzji o ewentualnym powrocie do szkół w trybie stacjonarnym wówczas, kiedy warunki pandemiczne na to pozwolą. Jestem przekonany, że w tym semestrze będzie to jeszcze możliwe - podkreślił minister edukacji.

Według zapowiedzi ministra Czarnka reszta nauczycieli, którzy zgłosili chęć przyjęcia szczepionki, ma zostać w większości zaszczepiona do 10 marca br. Szef resortu edukacji podkreślił jednocześnie, że wciąż trwa rejestracja nauczycieli, którzy chcą wziąć udział w Narodowym Programie Szczepień.

Na razie nie padają jednak deklaracje co do konkretnych dat, kiedy uczniowie mieliby powrócić w szkolne mury. W poniedziałek na antenie polskiego Radia 24 Przemysław Czarnek zapowiadał jednak, że jest to jeden z priorytetów w działaniach rządu.

- Będziemy robić wszystko, żeby nauka stacjonarna na wszystkich poziomach wróciła najszybciej, jak jest to możliwe - deklarował minister Czarnek.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Twitter/Gazeta

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News