uczennica kobieta przesadziła
Fot. www.facebook.com/BTtoronto/
Mateusz Sidorek - 3 Marca 2021

17-letnia Kanadyjka została odesłana do domu. Nauczycielce nie spodobał się jej ubiór

Karis jest 17-letnią uczennicą NorKam Secondary School w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Pewnego dnia została odesłana do domu przez nauczycielkę, która stwierdziła, że nastolatka złamała szkolny regulamin, ubierając się nieodpowiednio. Dziewczyna ubrana była w golf i sukienkę. Postanowiła opublikować w mediach społecznościowych swój strój.

Uczennica ze poczuciem zażenowania opuściła szkołę i wróciła do domu po tym, jak nauczycielka stwierdziła, że strój Karis sprawił, że ta „poczuła się niezręcznie”. Gdy nastolatka zrozumiała, że nie zrobiła niczego złego, postanowiła nagłośnić całą sprawę w mediach społecznościowych.

Każda szkoła ma regulamin, do którego uczniowie i uczennice muszą się dostosować. Choć kodeksy placówek edukacyjnych mogą się od siebie różnić, nigdy nie powinny ograniczać wolności i praw człowieka. Mimo, że Karis nie założyła wyzywającego stroju, została jednak odesłana do domu.

Uczennica sprawiła, że nauczycielka „poczuła się niezręcznie”

Trudno uwierzyć w to, że na widok uczennicy ubranej w biały golf oraz sukienkę z koronkowym wykończeniem, która sięga do kolan, pedagog pracująca w NorKam Secondary School w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie „poczuła się niezręcznie”.

Chcąc pokazać wszystkim absurdalność tejsytuacji, nastolatka opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie w ubraniu, w którym pokazała się w szkole. Fotografia wraz z historią trafiły na facebookowy profil „Breakfast Television Toronto”.

Zapadła decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych w dziewięciu województwachZapadła decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych w dziewięciu województwachCzytaj dalej

Nauczycielka miała zwrócić uwagę na sukienkę Karis, która miała przypominać jej bieliznę. Początkowo odesłanie do domu sprawiło, że nastolatka poczuła się bardzo źle. Zapłakana dziewczyna opowiedziała ojcu, co się stało.

Ojciec stanął w obronie uczennicy

Jak donosi „Daily Mail”, ojciec uczennicy był oburzony decyzją nauczycielki i sam uważał, że jego córka nie miała na sobie wyzywającego stroju. Tym bardziej nie rozumie, dlaczego Karis została odesłana do domu.

Moja córka została odesłana do domu za strój, który sprawiał, że nauczycielka "poczuła się niezręcznie". Karis została poproszona o wyjście na środek klasy, a następnie usłyszała, że musi opuścić zajęcia. Do domu wróciła zapłakana – powiedział w nagraniu, które opublikował na Facebooku.

Ojciec nastolatki nie zostawił tej sprawy i udał się na spotkanie z dyrektorem placówki w celu wyjaśnienia całej sytuacji. Ostatecznie ani on, ani Karis nie doczekali się przeprosin. Wiele do życzenia pozostawia również tłumaczenie pedagoga.

Dyrektor mógł jedynie odczytać ojcu Karis regulamin szkoły, według którego zabrania się noszenia strojów, które mogą odciągać uwagę uczniów od nauki. Oprócz tego przyznał, że nauczycielka, która wyprosiła Karis, jest staroświecką osobą. Po tym, jak sprawa została nagłośniona w mediach, szkoła odmówiła komentarza.

Jestem rozczarowany tym systemem – powiedział zrezygnowany ojciec.

Jak dobrze wiemy, nauczyciele oraz rodzice to bardzo często najbardziej niereformowalne osoby. Dobrze, że tym razem ojciec staną po stronie uczennicy. Poniżej możecie zobaczyć strój Karis i ocenić, czy rzeczywiście był niestosowny.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o koncercie TVP, na który zaproszono pracowników służby zdrowia. Na scenie dla medyków wystąpić ma między innymi Edyta Górniak. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

uczennica została wyłączona

Z: www.facebook.com/BTtoronto/

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News