małżeństwo rezultat zaskoczył
Fot. instagram.com/brittanyherself
Mateusz Sidorek - 25 Lutego 2021

Małżeństwo zdecydowało się współżyć codziennie przez rok. Rezultat zaskoczył ich samych

Małżeństwo Brittany Gibbons znacznie zmieniło się, gdy kobieta została matką trójki dzieci. Wreszcie postanowiła odmienić swoje życie, przeprowadzając pewien eksperyment. Wraz ze swoim mężem współżyli codziennie przez rok. Autorka bestsellerów i aktywistka nie spodziewała się tak zaskakujących rezultatów.

Każda osoba żyjąca w związku z długim stażem prawdopodobnie ma świadomość, że małżeństwo – podobnie jak jego obie strony – z czasem ulega zmianie. Jedne rzeczy przychodzi nam zaakceptować z większą łatwością, inne natomiast potrafią spędzać sen z powiek nawet najbardziej wymęczonym pracą partnerom.

Brittany Gibbons również dostrzegła, że jej małżeństwo nie przypomina już związku sprzed lat. Nic dziwnego – kobieta została matką trójki dzieci. Z czasem zmieniło się również jej ciało. Kobieta przyznaje, że jej ciało nie przypomina modelek z okładek czasopism, ale paradoksalnie pojawiła się w najpopularniejszych magazynach, dzięki swojej pracy.

Małżeństwo na wyczerpaniu

Zanim Brittany Gibbons postanowiła wprowadzić w życie eksperyment, musiała dostrzec kilka rzeczy dotyczących zarówno małżeństwa, jak i jej samej. Kobieta zauważyła, że zaczęła wstydzić się swojego ciała.

Bielizna wyszczuplająca, gaszenie światła, zakrywanie niemal całej powierzchni ciała – to wszystko robiła Brittany, aby ukryć nagość. W pewnym momencie nawet obecność męża zaczęła ją krępować.

Zbigniew Ziobro ujawnił przyczynę śmierci 3-latki, którą matka polewała lodowatą wodąZbigniew Ziobro ujawnił przyczynę śmierci 3-latki, którą matka polewała lodowatą wodąCzytaj dalej

Z trwogą zauważyła również, że jej małżeństwo zaczyna przypominać sztywny układ cywilny, który polega na opiekowaniu się dziećmi, zarabianiu pieniędzy i opłacaniu rachunków. Dzień po dniu. Miesiąc po miesiącu. Rok po roku.

Po rozmowie ze swoją przyjaciółką, mama trójki dzieci, wpadła na pomysł, by wprowadzić w życie pewien eksperyment. Brittany i jej mąż postanowili współżyć codziennie przez cały rok. Wyłącznie ze sobą – jak dodaje ze śmiechem aktywistka, wspominając tę historię.

Co małżeństwo Brittany wyniosło z tego eksperymentu?

Po zakończeniu eksperymentu Brittany opisała jego efekty, które wpłynęły na jej małżeństwo. Autorka przyznała, że mimo starań, nie udało się jej współżyć z mężem dokładnie przez 365 dni, ponieważ takich sytuacji jak grypa żołądkowa lub daleka podróż nie dało się przeskoczyć. Oprócz takich wyjątków jednak para sumiennie podeszła do zadania.

Ostatecznie Brittany zauważyła wiele rzeczy. Przede wszystkim – przestała wstydzić się swojego ciała. Codzienne współżycie z partnerem sprawiło, że intymność między nimi wzrastała i była wyczuwalna także poza łóżkiem, nawet w drobnych gestach.

Oprócz tego autorka zrozumiała, że prawdopodobnie zdecydowana większość par nie współżyje codziennie, ponieważ jest to zbyt wyczerpujące dla osób, które przez cały dzień pracują i zajmują się domem. Przeświadczenie, że jest inaczej, budzi natomiast niepotrzebny stres i zakłopotanie.

Jak przyznała Brittany, po całym dniu pracy, zajmowania się dziećmi miała czasem ochotę jedynie na leżenie i oglądanie ulubionego serialu, a sama myśl o współżyciu wywoływała u niej zmęczenie.

Na koniec Amerykanka powiedziała, że ten eksperyment najprawdopodobniej nie uratuje żadnego związku przed rozwodem i poważnym konfliktami. Nie musi nawet odwieść partnera lub partnerki od niewierności. Jednak pozwala czuć się pewniej w swojej skórze, dzięki temu zawsze łatwiej jest przetrwać rozstania i inne sytuacje, gdy możemy liczyć tylko na siebie.

Brittany Gibbons jest autorką bestsellerów, w których dzieli się poradami życiowymi. Amerykanka pojawiała się na łamach „New York Times” i współpracowała z takimi magazynami jak Cosmo oraz Glamour. Na co dzień aktywnie udziela się na swoim Instagramie.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o ważnej decyzji w rodzinie Martyniuków. Ewelina postanowiła zmienić nazwisko. Wszystko wskazuje, że to zamknięcie rozdziału z Danielem. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: o2.pl/www.goodhousekeeping.com

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News