Nie żyje Stanisław Wolski
Pixabay.com Henryk Niestrój
Irmina Jach - 25 Lutego 2021

Nie żyje Stanisław Wolski, aktor teatralny i telewizyjny

Nie żyje Stanisław Wolski, wrocławski aktor teatralny oraz serialowy. O śmierci artysty poinformował za pomocą mediów społecznościowych Teatr Kalambur. Miał 72 lata.

Stanisław Wolski był niezwykle znany we wrocławskim środowisku artystycznym. Swoje życie zawodowe związał z teatrem znajdującym się przy ulicy Kuźniczej. Wystąpił także w licznych produkcjach TVP, TVN i Polsatu.

Nie żyje Stanisław Wolski

- Rozmawialiśmy jeszcze wczoraj wieczorem. Umawialiśmy się na dziś na telefon, na spotkanie wreszcie, może gdzieś w parku… Jak zwykle żartował, miał pomysły, plany. Dziś rano dowiedzieliśmy się, że już ich nie zrealizuje. Stasiu Wolski, odszedł od nas dziś rano. Nie wiemy, co więcej można w tej chwili napisać. Brak słów, brak nam go będzie!- napisano na oficjalnym profilu Teatru Kalambur w mediach społecznościowych.

Stanisław Wolski był uważany za wybitnego animatora kultury, twórcę licznych przedstawień prezentowanych w przestrzeni miejskiej oraz happeningów. Założył alternatywną grupę teatralną „Theatrum 70” i współtworzył kabaret Gralak Marian.

- 25 lutego 2021 roku odszedł nasz wspaniały aktor, a przede wszystkim wielki przyjaciel, człowiek radosny, hedonista, zawsze życzliwy, niosący nam radość, zapewniając uśmiech i pogodę ducha. Stasiu, jak Ci się tam „ćwierka” w niebie?? Do zobaczenia! Aktor i animator kultury, autor piosenek, przedstawień ulicznych i happeningów, założyciel teatru alternatywnego „Theatrum 70”, współtwórca Kabaretu „Gralak Marian”, aktor Teatru Kalambur we Wrocławiu (1974-82) - czytamy w mediach społecznościowych na profilu agencji „EDWIN FILM”.

Zbigniew Ziobro ujawnił przyczynę śmierci 3-latki, którą matka polewała lodowatą wodąZbigniew Ziobro ujawnił przyczynę śmierci 3-latki, którą matka polewała lodowatą wodąCzytaj dalej

Aktor występował w produkcjach takich jak: „Ślad”, „Na sygnale”, „Komisja morderstw”, „Od pełni do pełni”, „Wojna polsko-ruska”, „Mała Moskwa”, „Warto kochać”, „Pierwsza miłość”, „Świat według Kiepskich”, „Popielec”, „Przygody psa Cywila” oraz „Tancerze”. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele wpisów upamiętniających Stanisława Wolskiego.

- Stanisław Wolski. Trudno uwierzyć, że odszedł dzisiaj rano, żal przeogromny - napisał na Facebooku Adam Kamiński, przyjaciel artysty.

- Nie mogę uwierzyć, ogromny żal, serce pęka. Dlaczego? To jest takie niesprawiedliwe - dodała inna znajoma aktora.

- Smutne. Pamiętam, jak miałam jakieś 8 lub 9 lat i w naszej podstawówce 68mej organizował jakiś happening. Wpierw było wspólne malowanie elewacji szkoły później kilka klas miało zorganizowane wyjście z plakatami na osiedle i coś krzyczeliśmy. O co chodziło nie pamiętam. Pamiętam, że był bardzo komunikatywnym człowiekiem - wspomina internautka.

Bliskim, przyjaciołom, współpracownikom aktora oraz miłośnikom wrocławskiej sceny teatralnej składamy najszczersze kondolencje. Odejście Stanisława Wolskiego to nieodżałowata strata. Niech spoczywa w spokoju.

Stanisław Wolski

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Gazeta Wrocławska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News