Maciej Orłoś cała przemowa
Fot. East News Piotr Molecki
Mateusz Sidorek - 11 Marca 2021

Podczas Telekamer Maciej Orłoś uderzył w TVP. Cała przemowa poszła na żywo w telewizji

Podczas wręczania Telekamer Maciej Orłoś zwrócił na siebie uwagę mediów. Przekazując wyróżnienie „Prezenter informacji” na ręce Piotra Kraśki, były prowadzący „Teleexpress” poruszył temat etyki dziennikarskiej i zaznaczył, że w programie „Wiadomości” dziennikarze łamią podstawowe zasady. Choć nie powiedział tego głośno, dość dosadnie insynuował, że chodzi właśnie o TVP.

Podczas rozdania Telekamer, które odbyło się w środę 10 marca, która była transmitowana przez TV Puls, w centrum uwagi był między innymi Maciej Orłoś. Dziennikarz postanowił wykorzystać ten moment, by otwarcie skrytykować działania prowadzone przez pracowników Telewizji Polskiej, które – jego zdaniem – łamią zasady dziennikarskie.

Maciej Orłoś był szczególnie popularny jako prezenter „Teleexpressu”. Później jednak stracił stanowisko i rozpoczął działalność dziennikarską w mediach społecznościowych, zakładając własny kanał na YouTube.

Gorzkie słowa Macieja Orłosia

Każdy, kto zagląda na kanał youtube’owy Macieja Orłosia, wie, że prezenter otwarcie krytykuje wyraźny wpływ polityki prowadzonej przez partę Prawo i Sprawiedliwość na materiały tworzone przez Telewizję Polską.

Były prowadzący „Teleexpress” wręczał nagrodę Piotrowi Kraśce, który obecnie pracuje w redakcji „Faktów”. Wcześniej można było go oglądać w „Dzień Dobry TVN”.

Indonezja: nie żyje 27 osób, 39 jest rannych. Szkolny autobus runął w przepaśćIndonezja: nie żyje 27 osób, 39 jest rannych. Szkolny autobus runął w przepaśćCzytaj dalej

Wówczas Maciej Orłoś postanowił gorzko skomentować stan mediów publicznych, odnosząc się do „Wiadomości” TVP. Prezenter zwrócił uwagę na łamanie norm etycznych, które powinny być dla dziennikarzy bardzo ważne.

Wszystko wskazuje na to, że programy informacyjne są po to, żeby przekazywać informacje w sposób bezstronny, zgodnie z zasadami warsztatu dziennikarskiego, rzemiosła. Tymczasem żyjemy w kraju, w którym w 2021 są takie miejsca na mapie i telewizje w Polsce, które nie przestrzegają tych oczywistych, wydawałoby się, reguł związanych z programami informacyjnymi. Może nie będę wskazywał palcem, ale chyba się domyślacie. Kto jeszcze jednak nie wie, o kogo chodzi, to zapraszam na mój kanał na YouTube – powiedział dziennikarz.

Piotr Kraśko popiera Macieja Orłosia

Słowa Macieja Orłosia szybko doczekały się komentarza. Odbierający nagrodę dla „Prezentera informacji” Piotr Kraśko w pozytywny sposób odniósł się do wypowiedzi byłego prezentera „Teleexpressu”.

Dziennikarz przyznał, że wierzy w nadchodzącą zmianę oraz lepsze czasy. Dzisiaj pracownicy redakcji, które nie należą do mediów publicznych, nie mają łatwego życia. Szczególnie osoby związane ze stacją TVN oraz spółką Ringier Axel Springer Polska.

Bardzo dziękuję za wszystkie głosy. Za parę dni minie pięć lat od kiedy pracuje w TVN. Kiedy myślę o tych pięciu latach, co przeżyłem, to mam w głowie dwa słowa, które szczególnie jaśnieją: dobra zmiana, drodzy państwo, dobra zmiana. Pozdrawiam i dziękuję moim kolegom i koleżankom. Praca z wami to zaszczyt. Dobro zwycięży, będziemy wolni, wszystko się dobrze ułoży – dodał Piotr Kraśko.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o kolejnej zagranicznej stacji, która odcina się od Radia Maryja. Powodem jest oskarżenie o szerzenie homofobicznych, ksenofobicznych oraz antysemickich treści. Jest odpowiedź toruńskich mediów. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Radio ZET

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News