Tadeusz Rydzyk został obrażony
Fot. East News Jakub Kaminski
Mateusz Sidorek - 11 Marca 2021

Kolejna zagraniczna stacja zrywa współpracę z Tadeuszem Rydzykiem. Padły dosadne oskarżenia

Rozgłośnia Tadeusza Rydzyka traci poparcie. Współpracę z Radiem Maryja zerwała kanadyjska stacja 810 CKJS z Winnipeg. To już kolejny zagraniczny partner, który nie będzie dłużej powiązany z mediami wpływowego redemptorysty. Powodem jest niekorzystny wizerunek i oskarżenia o szerzenie nienawiści oraz brak tolerancji.

Tadeusz Rydzyk właśnie stracił kolejnego kanadyjskiego partnera. Stacja 810 CKJS z Winnipeg potwierdziła w oficjalnym oświadczeniu zakończenie współpracy z toruńską rozgłośnią, podając też powody. Przedstawicielom mediów nie spodobały się niepokojące treści przekazywane przez Radio Maryja.

Współpraca radiostacji Tadeusza Rydzyka z kanadyjską rozgłośnią zakończyła się w ostatni weekend. 810 CKJS z Winnipeg po raz ostatni transmitowała audycję Radia Maryja w niedzielę 7 marca. W poniedziałek 8 marca zostało opublikowane oficjalne stanowisko.

Tadeusz Rydzyk traci poparcie

Stacja Tadeusza Rydzyka wzbudziła wiele wątpliwości wśród działaczy grupy Evanov Radio, do której należy rozgłośnia 810 CKJS z Winnipeg. Szczególnie niepokojące okazały się nietolerancyjne treści przekazywane na antenie toruńskich mediów.

Wiadomość o zerwaniu współpracy została przekazana przez B'nai Brith, która jest najstarszą żydowską organizacją na świecie, która działa nieprzerwanie do dzisiaj.

Indonezja: nie żyje 27 osób, 39 jest rannych. Szkolny autobus runął w przepaśćIndonezja: nie żyje 27 osób, 39 jest rannych. Szkolny autobus runął w przepaśćCzytaj dalej

Radio Maryja zostało oskarżone przede wszystkim o dyskryminowanie mniejszości, antysemityzm, homofobię. Taka postawa natomiast daleka jest od wartości promowanych przez kanadyjską stację.

W świetle problemów podniesionych w waszym liście, zdecydowaliśmy się zakończyć współpracę z Radiem Maryja. Jesteśmy wrażliwi na problem antysemityzmu i dyskryminacji w Kanadzie i gdziekolwiek na świecie i rozumiemy rolę, jaką media mogą odgrywać – zarówno pozytywną, jak i negatywną – we wpływaniu na opinię publiczną– treść komunikatu cytuje „Gazeta Wyborcza”.

Rozgłośnia Tadeusza Rydzyka nie akceptuje zarzutów

O stacji Tadeusza Rydzyka wypowiedział się również polityk polskiego pochodzenia, Thomas Lukaszuk. Działacz zarzucił dyrektorowi Radia Maryja promowanie nienawiści.

Oskarżenia o dyskryminowanie poszczególnych grup sprawiają, że Radio Maryja cieszy się coraz gorszą opinią wśród zagranicznych partnerów. Wcześniej inna kanadyjska stacja zerwała współpracę z toruńskimi mediami ojca redemptorysty.

W grudniu ubiegłego roku o zerwaniu stosunków z Radiem Maryja poinformowała stacja CJMR 1320. Rozgłośnia nadaje z Oakville pod Toronto. W mediach pojawiła się odpowiedź stacji Tadeusza Rydzyka.

Jak donosi portal „o2.pl”, Radio Maryja uważa, że zarzuty ksenofobii, homofobii, antysemityzmu oraz szerzenia nienawiści są niestosowne i nie mają potwierdzenia.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o Krzysztofie Pendereckim. Rodzina kompozytora już od niemal roku czeka na możliwość zorganizowania pogrzebu. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: o2.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News