Lidl również wprowadza testy na przeciwciała COVID-19
Jakub Kaminski/East News
Monika Majko - 12 Marca 2021

W Lidlu test na przeciwciała COVID-19. Chcą też sprzedawać test wykrywający zakażenie

Krajowe media obiegły informacje o testach na przeciwciała COVID-19, które w swojej ofercie od 15 marca będzie miała sieć sklepów Biedronka. Okazuje się, że w ślad za konkurentem podąża również sieć Lidl.

Przedstawiciele sklepów Lidl poinformowali o planach wprowadzenia do oferty testów na COVID-19. na pewno pojawią się testy pozwalające sprawdzić, czy mamy za sobą zakażenie, ale być może w sprzedaży pojawią się również takie, które wykrywają trwającą infekcję.

Lidl również planuje sprzedawać testy na przeciwciała COVID-19

– Wsłuchując się w potrzeby naszych klientów, również planujemy wprowadzić testy na COVID-19 do oferty Lidl Polska. Zapraszamy do śledzenia naszej oferty produktów na naszej stronie internetowej – przekazała w rozmowie z portalem money.pl Aleksandra Robaszkiewicz, odpowiedzialna za komunikację w firmie.

Krajowe media od rana donoszą o decyzji sieci Biedronka, która od 15 marca br. wprowadza do swojej oferty testy na przeciwciała COVID-19 firmy Primacovid. Testy mają być dostępne w cenie 49,99 zł, jednak jeden klient będzie mógł kupić jednorazowo maksymalnie 3 sztuki produktu.

– Misją Biedronki od początku istnienia jest umożliwianie kupującym dostępu do towarów, które są dla nich ważne i to zawsze w niskich cenach. Dotyczy ona nie tylko produktów spożywczych, ale i takich, które pozwolą na zaspokojenie ważnych potrzeb psychologicznych i zwiększenie bezpieczeństwa. Do nich należy z pewnością test Primacovid – oświadczył Piotr Konopko, dyrektor handlowy w sieci Biedronka.

Nagła wiadomość dot. Stanisława Dziwisza - w końcu się doigrał? Jest zgłoszenie do prokuraturyNagła wiadomość dot. Stanisława Dziwisza - w końcu się doigrał? Jest zgłoszenie do prokuraturyCzytaj dalej

– Wprowadzamy go na rynek jako pierwsza sieć handlowa w Polsce, także dlatego, że jako lider rynku jest to część naszej odpowiedzialności społecznej – dodał dyrektor handlowy Biedronki.

Test Primacovid to produkt renomowanej firmy szwajcarskiej PRIMA Lab, działającej z certyfikatami zgodnymi z normami ISO 9001:2015 i ISO 13485:2016. Proponowany przez sieć Biedronka test także otrzymał certyfikat CE.

Okazuje się, że Lidl nie tylko chce wprowadzić w swoich marketach produkt dostępny u konkurencji, czyli test serologiczny wykrywający przeciwciała po przechorowaniu COVID-19, ale również rozszerzyć ofertę o testy, które wykrywają obecność COVID-19 jeszcze w trakcie infekcji.

– Wprowadzimy je najszybciej, jak się da. Trudno powiedzieć, czy to tydzień czy dwa – przekazał anonimowo przedstawiciel sieci Lidl Polska w rozmowie z redakcją money.pl.

Dziennikarze dowiedzieli się również, że cena testów w Lidl ma być zbliżona do produktu oferowanego przez konkurencję. Co ciekawe, Lidl prowadzi już sprzedaż testów w swoich marketach u naszych zachodnich sąsiadów.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Money

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News