Biedronka
Fot. Wikimedia Yarl CC BY-SA 3.0
Mateusz Sidorek - 12 Marca 2021

Od poniedziałku w Biedronce test na przeciwciała COVID-19. Poznaliśmy cenę

Sieć sklepów Biedronka wprowadza do sprzedaży testy na obecność przeciwciał COVID-19. To pierwszy market w Polsce, na którego półkach znajdziemy tego typu wyrób medyczny. Wyprodukowany został przez szwajcarskie laboratorium PRIMA Lab, a jego dokładność wynosi ponad 98 procent. Test można wykonać w domu, a jego cena jest bardzo konkurencyjna.

Już w poniedziałek 15 marca na półkach sklepowych sieci Biedronka mają pojawić się testy na obecność przeciwciał COVID-19. Mowa o szwajcarskim wyrobie medycznym Primacovid, którego można używać w warunkach domowych, a cena jest znacznie niższa od laboratoryjnej. Produkt w cenie 49,99 złotych sprzedawany będzie aż do wyczerpania zapasów.

Primacovid wprowadzany przez Biedronkę jest testem serologicznym, czyli umożliwia wykrycie, czy u badanej osoby zostały wytworzone przeciwciała IgG i IgM przeciwko koronawirusowi. Przeprowadzenie testu jest bardzo proste i daje wyniki już po 10 minutach.

Biedronka sprzedaje sprawdzone testy

Testy, które zostały sprowadzone przez Biedronkę, są przede wszystkim bardzo łatwe w użyciu. Do przeprowadzenia badania potrzebna jest niewielka próbka krwi. Wyniki powinny pojawić się już po około 10 minutach.

Primacovid jest bezpiecznym produktem renomowanej firmy szwajcarskiej PRIMA Lab, która ma wymagane certyfikaty zgodne z normami ISO 9001:2015 i ISO 13485:2016. Sam test także otrzymał certyfikat CE.

Nagła wiadomość dot. Stanisława Dziwisza - w końcu się doigrał? Jest zgłoszenie do prokuraturyNagła wiadomość dot. Stanisława Dziwisza - w końcu się doigrał? Jest zgłoszenie do prokuraturyCzytaj dalej

Dokładność testu, który już po weekendzie pojawić się ma w Biedronce, wynosi 98,3 procent. Atrakcyjna może okazać się także cena – 49,99 złotych.

Misją Biedronki od początku istnienia jest umożliwianie kupującym dostępu do towarów, które są dla nich ważne i to zawsze w niskich cenach. Dotyczy ona nie tylko produktów spożywczych, ale i takich, które pozwolą na zaspokojenie ważnych potrzeb psychologicznych i zwiększenie bezpieczeństwa. Do nich należy z pewnością test Primacovid. Wprowadzamy go na rynek jako pierwsza sieć handlowa w Polsce, także dlatego, że jako lider rynku jest to część naszej odpowiedzialności społecznej – oświadczył Piotr Konopko, dyrektor handlowy w sieci Biedronka.

Zasady zakupów testu w Biedronce

Warto pamiętać, że zgodnie z zaleceniem producenta, po otrzymaniu pozytywnego wyniku testu Primacovid badani powinni jak najszybciej zgłosić się do lekarza i pokazać produkt. Zaleca się kontakt z medykami także w przypadku otrzymania negatywnego wyniku, gdy jednak pojawiają się objawy COVID-19.

Testy są udostępnione do sprzedaży dla każdego, kto chciałby sprawdzić, czy przeszedł już chorobę wywołaną koronawirusem SARS-CoV-2. Może się to okazać szczególnie przydatne w przypadku osób, które podejrzewają, że miały kontakt z osobą zarażoną.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez sieć Biedronka każdy klient może kupić jednorazowo maksymalnie 3 sztuki testu. Produkty mogą cieszyć się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza że resort zdrowia odnotowuje gwałtowny wzrost zarażeń.

Test na COVID-19 Biedronka

Test na przeciwciała COVID-19, dostępny od poniedziałku w Biedronce, źródło: Biuro Prasowe sieci Biedronka

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Biuro Prasowe sieci Biedronka

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News