Lekarz miał obejrzeć chorego chłopca
Jakub Kaminski/East News [zdjęcie poglądowe]
Monika Majko - 19 Marca 2021

Przyjechała do lekarza z chorym dzieckiem. Doktor zaczął rzucać w chłopczyka wulgaryzmami

Kobieta z chorym dzieckiem zgłosiła się do lekarza w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku. To, co rzekomo usłyszała z ust doktora, jest szokujące. Medyk miał zacząć wyzywać chłopca z powodu strachu przed zakażeniem COVID-19.

O sprawie poinformował „Głos Pomorza”, który otrzymał list od jednej ze swoich czytelniczek. Kobieta napisała w nim o tym, co spotkało ją podczas wizyty z dzieckiem u lekarza ze słupskiego szpitala. Sprawa została zgłoszona do władz placówki.

Lekarz zaczął wyzywać chorego chłopca, matka dziecka wszystko słyszała

Z listu opublikowanego przez redakcję „Głosu Pomorza” wynika, że sytuacja miała miejsce w niedzielę 14 marca br. w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku. Ponad roczne dziecko czytelniczki gazety było osłabione i miało gorączkę, więc kobieta zgłosiła się po pomoc medyczną do placówki.

– Wcześniej zadzwoniłam, aby pielęgniarka wpuściła mnie do poczekalni. Były dwie panie pielęgniarki. Jedna kazała rozebrać się i poczekać z dzieckiem na doktora. Pani pielęgniarka poszła zgłosić do doktora, że jestem już z małym dzieckiem. Słów, które dochodziły z gabinetu, nie powinnam nigdy usłyszeć – napisała kobieta.

Czytelniczka „Głosu Pomorza” twierdzi, że gdy pielęgniarka poszła do gabinetu lekarskiego, z pomieszczenia zaczęły dobiegać krzyki wściekłego medyka. Lekarz stracił nad sobą panowanie i miał zacząć obrażać małego pacjenta, prawdopodobnie ze strachu przed zakażeniem COVID-19.

Ksiądz stwierdził, co działo się z synem Beaty Szydło. Wszystko w czasie pierwszego kazania na Jasnej GórzeKsiądz stwierdził, co działo się z synem Beaty Szydło. Wszystko w czasie pierwszego kazania na Jasnej GórzeCzytaj dalej

– Mówił straszne słowa typu: "wy... za szklane drzwi z tym małym skur... z mutacją. Ty myślisz, że szczepionka mnie uchroni? Takie małe skur... są najgorsze". Padło jeszcze wiele innych przykrych słów – przekazała kobieta w swoim liście.

Kobieta była w szoku po tym, co usłyszała. Matka chłopca przyznała w liście, że po tej sytuacji podeszła do niej jedna z pielęgniarek, która zaczęła przepraszać za zachowanie doktora. Nie był to pierwszy raz, gdy lekarz miał zachować się w tak skandaliczny sposób.

– Po cichu mówiła do mnie: "Przepraszamy za doktora. Jesteśmy zmuszone, by z nim pracować". Ja zapytałam, czy on zawsze taki, a pielęgniarka odpowiedziała, że jest dużo skarg na niego. Ze zdziwieniem zapytałam, czemu on tu jeszcze pracuje – wspomina kobieta.

Ja podaje redakcja „Głosu Pomorza”, tego samego dnia wpłynęła jeszcze jedna skarga odnosząca się do zachowania wskazanego w liście lekarza. Obecnie zajmuje się nią rzecznik praw pacjenta. Dziennikarze zwrócili się o komentarz w tej sprawie do władz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku, jednak nie uzyskali oficjalnego stanowiska.

– W sprawach obu skarg szpital zwrócił się z wnioskiem o wyjaśnienia do firmy, u której kontraktujemy usługi lekarzy pracujących na NOCH (Nocna Opieka Chorych). Ustosunkujemy się do zarzutów pacjentów po uzyskaniu odpowiedzi od przedsiębiorstwa zatrudniającego lekarzy – wyjaśnił rzecznik praw pacjenta.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: WP/Głos Pomorza

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News