Ksiądz skarżył się na zbyt małe datki
Pixabay.com kisistvan77
Monika Majko - 1 Marca 2021

Ksiądz narzeka na zbyt małe datki od młodych ludzi. Opublikował sprawozdanie

Ksiądz proboszcz parafii pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Złotoryi opublikował sprawozdanie dotyczące zbiórki datków na spłatę zadłużenia remontowego. Duchowny zaapelował do jednej grupy wiernych, która jego zdaniem przekazała na ten cel zbyt mało pieniędzy.

Ksiądz ze Złotoryi wskazał, że najmniejszy procent dochodu ze zbiórki pochodzi od ludzi młodych. Oburzony proboszcz nie rozumie, dlaczego nie chcą oni wspierać parafii i angażować się w jej utrzymanie.

Ksiądz prowadził zbiórkę na rzecz spłaty zadłużeń remontowych

W kościele pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Złotoryi trwały prace remontowe, które spowodowały zadłużenie parafii. By spłacić należności, proboszcz zorganizował wśród wiernych zbiórkę datków na ten cel.

Do sieci trafiło sprawozdanie, które proboszcz kościoła w Złotoryi sporządził po kweście wśród parafian. Okazało się, że do spłacenia pozostanie parafii jeszcze 1870 złotych z całej kwoty zadłużenia.

W swoim sprawozdaniu proboszcz parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Złotoryi podkreślił, że najmniej dołożyli się młodzi wierni. Tylko 0,1 procent zebranej od wiernych kwoty pochodziło od osób w wieku 20-29 lat.

Nie żyje Andrzej RozmusNie żyje Andrzej RozmusCzytaj dalej

- Z tych statystyk wynika, że parafia nie może liczyć na młode rodziny, które najdłużej będą korzystały z tej świątyni, a niestety nie angażują się lub w niewielkim procencie angażują się w sprawy remontów i utrzymania parafii - wskazano w sprawozdaniu.

Proboszcz ze Złotoryi był oburzony tym, że młodzi ludzie nie chcieli przekazać pieniędzy na rzecz pomocy parafii. Jak podkreślił w swoim sprawozdaniu, utrzymanie parafii powinno być traktowane jako wspólne dobro wszystkich wiernych.

- To, co Państwo składacie na remonty oraz utrzymanie parafii to nie jest sprawa proboszcza, ale jest to nasze wspólne dobro, które ma służyć przyszłym pokoleniom wierzących Złotoryjan, którzy będą korzystali z tej odnowionej świątyni - tłumaczył duchowny.

Najwięcej datków parafia zebrała od seniorów. Najhojniej obdarowały ją osoby powyżej 65. roku życia, a na poczet spłacenia długów proboszcz zebrał w tej grupie wiekowej aż 45 procent sumy.

Duchowny zachęcił w sprawozdaniu do dalszej pomocy parafii i poinformował, że w kościele można pobrać specjalne koperty z nadrukiem, przeznaczone do składania datków.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Money/Sanktuarium Złotoryja

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News