Krzysztof Kwiatkowski nie żyje
Pixabay.com _Alicja_
Monika Majko - 26 Lutego 2021

Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Krzysztof Kwiatkowski

W czwartek 25 lutego 2021 roku w tragicznym wypadku samochodowym zginął Krzysztof Kwiatkowski. Wiadomości o nagłej śmierci cenionego nauczyciela i działacza sportowego z Kalisza obiegły kraj, a wiele osób pogrążyło się w głębokiej żałobie.

Krzysztof Kwiatkowski odszedł, mając zaledwie 39 lat. Wiadomoci o jego nagłej śmierci przekazał m.in. Klub Sportowy „Prosna”, z którym związany był niemal od urodzenia. Mieszkańcy miasta są wstrząśnięci tą informacją.

Krzysztof Kwiatkowski nie żyje, miał zaledwie 39 lat

Informacje o śmierci Krzysztofa Kwiatkowskiego obiegły krajowe media. Nauczyciel i wieloletni działacz sportowy z Kalisza zginął w wypadku samochodowym w Gołuchowie w powiecie pleszewskim. Auto, którym podróżował 39-latek, zderzyło się czołowo z ciężarówką.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 39-letni kierowca opla, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z ciężarowym iveco, którym kierował 37- letni mieszkaniec gm. Pleszew. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący osobówką 39-latek - przekazała st.asp. Monika Kołaska, oficer prasowy KPP w Pleszewie, cytowana przez portal naszemiasto.pl.

Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają pleszewscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pleszewie. Wiadomości o śmierci Krzysztofa Kwiatkowskiego przekazali przedstawiciele kaliskiego klubu sportowego, z którym był od lat związany.

Wiemy, jak czuje się wdowa po Krzysztofie KowalewskimWiemy, jak czuje się wdowa po Krzysztofie KowalewskimCzytaj dalej

- Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy o tragicznej śmierci wychowanka i kierownika naszego Klubu Sportowego Prosna Kalisz - Krzysztofa Kwiatkowskiego. Ś. P. KRIS, bo tak do niego się zwracaliśmy to „Prośniak" z krwi i kości. Zawsze uśmiechnięty, pomocny, służący radą, wsparciem. Takiego Cię zapamiętamy Krzysiu. Spoczywaj w pokoju Przyjacielu - przekazali przedstawiciele Klubu Sportowego „Prosna”.

- W imieniu całego Klubu Sportowego Prosna Kalisz pragniemy złożyć najszczersze kondolencje dla rodziny - dodano.

Krzysztof „Kris” Kwiatkowski przygodę ze sportem zaczął niemal od urodzenia. Z Klubem „Prosna” związany był jego ojciec, Wojciech. Mężczyzna przez wiele lat był piłkarzem klubu, a następnie jego trenerem. Piłkarską karierę rozpoczynał tam również Krzysztof.

Kwiatkowski porzucił marzenia o zawodowej piłce m.in. z powodu kontuzji kolana. Zawodowo wykładał anglistykę na kaliskim WPA UAM oraz innych uczelniach. Był również nauczycielem m.in. w Gimnazjum w Gołuchowie, a ostatnio w Szkole Podstawowej w Nowych Skalmierzycach.

39-latek nigdy nie porzucił jednak swojej działalności sportowej. Był m.in. inicjatorem rozgrywek pomiędzy wykładowcami i studentami WPA UAM, które odbywają się do dzisiaj. Z kolei w 2017 roku pomagał w organizacji jubileuszu 95-lecia „Prosny”. Grał również w Kaliskiej Amatorskiej Lidze Piłki Nożnej Sześcioosobowej w drużynie Wild Boyz.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Naszemiasto

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News