Policja znalazła ciało
Pixabay.com arembowski CC0
Monika Majko - 23 Lutego 2021

Gorzów Wielkopolski: znaleziono ciało pacjenta, który opuścił szpital. Lekarz poniósł konsekwencje

Poszukiwania 80-latka z Gorzowa Wielkopolskiego trwały wiele dni. Policja przekazała najnowsze informacje w tej sprawie, ciało mężczyzny znaleziono niedaleko szpitala, który opuścił tuż przed zaginięciem. Lekarz, który wypisał pacjenta, poniósł już konsekwencje w związku z tą sprawą.

80-latka szukała policja, rodzina oraz mieszkańcy miasta. Mężczyzna z chorobą Alzheimera opuścił Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim, a następnie ślad po nim zaginął. Niestety, spełnił się najgorszy scenariusz.

Policja znalazła ciało poszukiwanego 80-latka

Władysław P. został przywieziony przez karetkę do Wielospecjalistycznego Szpitala w Gorzowie Wielkopolskim po tym, jak upadł w swoim domu. Mężczyzna cierpiał na chorobę Alzheimera. Senior został przyjęty na oddział ratunkowy w przeciągu niecałych 10 minut, a następnie przeszedł szereg badań.

80-latek miał konsultację z lekarzem ogólny, chirurgiem i neurochirurgiem. W szpitalu wykonano seniorowi również tomografię głowy i badanie EKG, a następnie mężczyzna na własne życzenie został wypisany z placówki, którą opuścił w godzinach popołudniowych. Później ślad po nim zaginął.

Po kilku dniach poszukiwań ciało 80-latka zostało odnalezione niedaleko szpitala. Jak przekazały lokalne media, mężczyzna prawdopodobnie spadł ze skarpy. Teraz policja i prokuratura, we współpracy z władzami szpitala, starają się wyjaśnić okoliczności śmierci pacjenta placówki.

Nie żyje podróżnik Aleksander Doba. Miał 74 lataNie żyje podróżnik Aleksander Doba. Miał 74 lataCzytaj dalej

W poniedziałek 22 lutego 2021 roku Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim zakomunikował, że powołał czteroosobową komisję, która ma zająć się wyjaśnianiem okoliczności opuszczenia placówki przez Władysława P.

- Ich zadaniem jest m.in. ustalenie prawidłowości działania personelu medycznego w zakresie wypisania pacjenta i jego bezpiecznego powrotu do miejsca zamieszkania - napisano w oświadczeniu szpitala.

- Jeśli efekty tych działań wykażą jakikolwiek nieprawidłowości w przyjętych przez szpital i realizowanych procedurach, lecznica deklaruje opracowanie takich standardów postępowania, które zapobiegną podobnym zdarzeniom w przyszłości - dodano.

Z kolei we wtorek placówka poinformowała, że lekarz, który opiekował się 80-latkiem w czasie jego pobytu w szpitalu, został zwolniony z pracy. Medyk poniesie również karę finansową za niepoinformowanie rodziny Władysława P. o opuszczeniu przez niego szpitala na własną prośbę.

- Zgodnie z dokumentacją medyczną pacjenta powinien był to zrobić - wskazały władze szpitala.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News