Krzysztof Kowalewski - pogrzeb
Wikimedia Commons Sławek Skonieczny Attribution-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0)
Monika Majko - 16 Lutego 2021

Poznaliśmy prawdopodobną datę pochówku Krzysztofa Kowalewskiego

Śmierć Krzysztofa Kowalewskiego wstrząsnęła nie tylko najbliższymi, ale również fanami oraz całym światem aktorskim w kraju. Choć gwiazdor odszedł już ponad tydzień temu, wciąż nie doczekał się pochówku. Media obiegły właśnie zaskakujące informacje w sprawie pogrzebu gwiazdora.

Krzysztof Kowalewski zmarł 6 lutego 2021 roku, niedługo przed swoimi 84. urodzinami. Jak zdradziła w rozmowie z „Faktem” Olga Lipińska, uroczystości pogrzebowe aktora odbędą się prawdopodobnie właśnie w okolicy dnia jego urodzin.

Krzysztof Kowalewski zmarł w wieku 83 lat

Śmierć uwielbianego aktora zasmuciła Polaków, którzy pożegnali go m.in. za pomocą mediów społecznościowych. Po odejściu Krzysztofa Kowalewskiego w sieci pojawiło się wiele wzruszających wspomnień, które publikowali zarówno bliscy i współpracownicy artysty, jak i wielbiciele jego talentu.

Fani gwiazdora z niecierpliwością wyczekiwali również informacji o uroczystościach ostatniego pożegnania swojego ulubieńca. Wielu z nich pragnie osobiście pożegnać aktora i uczestniczyć w jego pogrzebie. Okazuje się jednak, że na razie nie zapadły w tej sprawie żadne oficjalne decyzje.

Choć minął już ponad tydzień od śmierci Krzysztofa Kowalewskiego, rodzina zmarłego aktora wciąż nie ujawniła żadnych szczegółów, dotyczących jego pochówku. Data pogrzebu wciąż pozostaje nieznana, jednak w mediach pojawiły się doniesienia, że odbędzie się on w okolicy urodzin gwiazdora, które przypadają 20 marca.

Smutna wiadomość dla Jolanty Kwaśniewskiej. Nie żyje Andrzej Kratiuk, prezes jej fundacjiSmutna wiadomość dla Jolanty Kwaśniewskiej. Nie żyje Andrzej Kratiuk, prezes jej fundacjiCzytaj dalej

- 20 marca obchodziłby urodziny. Wszystko wskazuje na to, że Krzysia pochowają blisko tej daty. Czekam wciąż na potwierdzenie. Słyszałam, że rodzina myśli o dniu, w którym przypadałyby jego urodziny. Być może uda się też przylecieć do Polski z Ameryki jego synowi - przekazała w rozmowie z „Faktem” Olga Lipińska, która wielokrotnie współpracowała z aktorem.

Być może zwlekanie z pogrzebem dla również możliwość uczestniczenia w nim synowi aktora z pierwszego małżeństwa z kubańską tancerką, Vivian Rodriguez. Viktor Kowalewski od 1981 roku mieszka w Los Angeles, a kilka dni temu przyznał, nie będzie mógł przyjechać na pogrzeb ojca, ponieważ „nie ma polskiego paszportu, a w czasie pandemii obywatele USA nie są wpuszczani do Polski”.

O problemie syna gwiazdora dowiedział się wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk, który niemal natychmiast zaoferował mu pomoc w załatwieniu kwestii formalnych.Dzięki temu być może Viktor zyska możliwość pożegnania się z ojcem.

- Jestem zaskoczony propozycją ministra. Już z nim rozmawiałem. Po weekendzie dam znać, co z tego wyjdzie. Pogrzeb za kilka tygodni, więc jest jeszcze czas - skomentował sprawę syn Krzysztofa Kowalewskiego.

Oprócz syna z pierwszego związku Krzysztof Kowalewski jest również ojcem Gabrieli. Córka aktora przyszła na świat w 2000 roku, a jej mamą jest Agnieszka Suchora, z którą gwiazdor był w związku aż do swojej śmierci.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News