Krzysztof Kowalewski
TRICOLORS/East News
Wiadomości Pikio - 15 Lutego 2021

Syn Krzysztofa Kowalewskiego pojawi się na pogrzebie? Pomóc ma sam wiceminister spraw zagranicznych

Wciąż nie ma daty pogrzebu Krzysztofa Kowalewskiego. Syn aktora, Viktor Kowalewski poinformował, że nie będzie mógł towarzyszyć ojcu w jego ostatniej drodze. Pojawiła się jednak mała szansa na jego przyjazd do Polski. Pomóc może sam wiceminister spraw zagranicznych.

6 lutego w wieku 83 lat zmarł legendarny aktor wielu polskich filmów i seriali Krzysztof Kowalewski. Nie wiadomo, co mogło być przyczyną jego śmierci, jednak aktor od dłuższego czasu zmagał się z problemami z sercem.

Kowalewski z pierwszego małżeństwa z kubańską tancerką Vivian Rodriguez miał jedynego syna - Viktora, który od lat mieszka w USA. Viktor Kowalewski powiedział kilka dni temu dziennikarzom "Super Expressu", że niestety nie będzie mógł przyjechać na pogrzeb ojca.

- Nie przyjadę na pogrzeb taty, bo nie mam polskiego paszportu, a w czasie pandemii obywatele USA nie są wpuszczani do Polski - mówił w rozmowie z gazetą.

Jednak kiedy o problach Viktora z przyjazdem do Polski dowiedział się wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk, postanowił przyjrzeć się sprawie i postarać się pomóc synowi polskiego aktora. "To odruch serca. Sprawa nie jest jednak prosta i nie zależy tylko od Ministerstwa Spraw Zagranicznych" - powiedział Piotr Wawrzyk w rozmowie z dziennikarzem "Super Expressu".

Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Teresa WierzbickaTragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Teresa WierzbickaCzytaj dalej

Dziennik skontaktował się już z Viktorem Kowalewskim i poinformował go o próbie pomocy ze strony wiceministra. "Jestem zaskoczony propozycją ministra. Już z nim rozmawiałem".

- Po weekendzie dam znać, co z tego wyjdzie. Pogrzeb za kilka tygodni, więc jest jeszcze czas - mówił Viktor Kowalewski w rozmowie z "Super Expressem".

Krzysztof Kowalewski z małżeństwa z aktorką Agnieszką Suchorą miał także córkę Gabrielę. "Ja nie mam prawa na nic narzekać, bo mnie życie wszystko wynagrodziło moją żoną. Na finiszu trafiło mi się jak ślepej kurze ziarno. Agnieszka Suchora dała mi drugie życie. [...] Chciałbym jak najdłużej być w pełni sił, żeby zapewnić córce radosne dzieciństwo, a potem dobre życie" - mówił w rozmowie z Juliuszem Ćwieluchem dla magazynu Polityka.

Krzysztof Kowalewski urodził się 20 marca 1937 roku w Warszawie. Na koncie ok. 100 ról w filmach i serialach. Występował także w audycji Polskiego Rada „Kocham Pana, Panie Sułku”.

Data pogrzebu legendarnego polskiego aktora nie jest jeszcze znana.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Jastrząb Post, Instagram/m_wisniewski1972

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News