Magdalena Ogórek w TVP Info
Screen TVP Info „Minęła 20” 15.02.2021
Monika Majko - 16 Lutego 2021

„Minęła 20”: Posłanka Lewicy wytknęła Magdalenie Ogórek zmianę poglądów

Magdalena Ogórek jeszcze kilka lat temu starała się o prezydencki fotel z ramienia partii SLD, jednak nie odniosła sukcesu. Niedługo później porzuciła politykę i związała się zawodowo m.in. z Telewizją Publiczną. Niedawno dziennikarka wdała się na antenie w dyskusję z posłanką Lewicy, Anita Kucharską-Dziedzic.

Działaczka Lewicy wprost wytknęła Magdalena Ogórek zmianę jej politycznych poglądów. Dziennikarka ostro zareagowała na słowa swojej rozmówczyni w programie „Minęła 20”. Widzowie stacji TVP Info usłyszeli wszystko na żywo.

Magdalena Ogórek gościła w programie „Minęła 20” Anitę Kucharską-Dziedzic

Poniedziałkowe wydanie programu „Minęła 20” na antenie stacji TVP Info poprowadziła Magdalena Ogórek, a jednym z zaproszonych do rozmowy gości była posłanka Lewicy, Anita Kucharska-Dziedzic. Prowadząca chciała zapytać działaczkę, czy reprezentowana przez nią partia ma powody do zmartwień, ponieważ według sondaży CBOS znajduje się obecnie pod progiem wyborczym.

– No jak by nie czarować rzeczywistości, PiS rządzi – mówiła Magdalena Ogórek.

Anita Kucharska-Dziedzic nie pozostała obojętna na słowa dziennikarki i odpowiedziała, że być może „część obecnych posłanek Lewicy zainspiruje się pewną uroczą blondynką i zwiąże się z Prawem i Sprawiedliwością”. Wypowiedź posłanki nawiązywała do zachowania Magdaleny Ogórek, która kilka lat temu porzuciła SLD.

Smutna wiadomość dla Jolanty Kwaśniewskiej. Nie żyje Andrzej Kratiuk, prezes jej fundacjiSmutna wiadomość dla Jolanty Kwaśniewskiej. Nie żyje Andrzej Kratiuk, prezes jej fundacjiCzytaj dalej

– PiS rządzi wciąż, a czy Lewica jest pod progiem wyborczym, czy nie… Być może znajdą się panie, które z Lewicy chętnie, radośnie, wzorem pewnej przeuroczej blondynki przejdą do PiS-u – odpowiedziała Kucharska-Dziedzic.

Magdalena Ogórek próbowała dopytać posłankę Lewicy, o kogo dokładnie jej chodzi. Anita Kucharska-Dziedzic odpowiedziała, że przecież dziennikarka „doskonale wie, jak się zmienia poglądy”. Te słowa sprowokowały Magdalenę Ogórek do reakcji. Dziennikarka niemal natychmiast odpowiedziała i w ostrych słowach skomentowała odpowiedź posłanki Lewicy.

– Pani poseł, najpierw trzeba być w jakiejś partii, żeby przejść do innej. Najpierw trzeba zmienić poglądy, żeby ktoś mógł tak mówić o tych poglądach – ostro odpowiedziała Ogórek.

– Można zawsze reprezentować jakieś środowisko, jakieś ugrupowanie, i mówić, że ma rewelacyjne pomysły w ramach tego środowiska na rządzenie państwem, a potem złożyć hołd lenny komuś innemu – zripostowała posłanka Lewicy.

Po tej krótkiej wymianie zdań prowadząca program postanowiła stanowczo uciąć dyskusję i przeszła do powitania kolejnego gościa. Do grona rozmówców dołączyła Hanny Gill-Piątek, działaczka ruchu Polska 2050, założonego przez Szymona Hołownię.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Jastrząb Post/TVP Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News