Kobieta w sklepie
Pixabay.com Ben Kerckx
Monika Majko - 15 Marca 2021

Kobieta zwróciła uwagę kasjerce. Chwilę później gorzko pożałowała

W czasie zakupów kobieta zwróciła kasjerce uwagę, by założyła maseczkę, którą powinna nosić zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi. Klientka sklepu nie spodziewała się takiej reakcji na swój apel o zasłonięcie nosa i ust.

Córka kobiety na Twitterze opisała to, co spotkało jej mamę w sklepie, a skandaliczna historia podzieliła internautów. Część z nich była oburzona tym, co zrobiła kasjerka, inni trzymają stronę pracownicy sklepu.

Kobieta poprosiła kasjerkę, by zasłoniła usta i nos maseczką

- Moja mama prosi kasjerkę o założenie maseczki. Ta odmawia. Wydając resztę, chucha na monety i podaje je mamie ze słowami: "Proszę, z Covidem!". Co się dzieje z tym światem? Czy lockdown, rosnąca liczba zakażeń i zgonów naprawdę nie działają na wyobraźnię? - napisała na swoim Twitterze pani Wiktoria.

Wpis kobiety wywołał ogromne poruszenie wśród internautów i szybko zdobył popularność. Pani Wiktoria i jej mama były oburzone zachowaniem kasjerki, a wielu użytkowników sieci doskonale rozumie ich złość. Wytknęli pracownicy sklepu ignorancję i złośliwość.

- Nie oceniam noszenia maseczki, ale specjalne chuchanie na pieniądze to chamstwo - napisała jedna z użytkowniczek sieci.

Ratownik medyczny nie wytrzymał. Skierował do Polaków ważną wiadomośćRatownik medyczny nie wytrzymał. Skierował do Polaków ważną wiadomośćCzytaj dalej

- Na taką bezmyślną złośliwość jedyną reakcją powinna być skarga. Jestem normalnie wyrozumiałym ludziem, ale to jest chamstwo i w dodatku perfidne. Pani kasjerka wyraźnie cierpi na swoim stanowisku, pomóż jej znaleźć inne [pisownia oryginalna] - dodał kolejny internauta.

Nie wszyscy jednak stanęli po stronie klientki. Pod postem pani Wiktorii pojawiły się również głosy usprawiedliwiające zachowanie kasjerki oraz negujące wszelkie krytyczne uwagi, skierowane w stronę pracownicy sklepu.

- Super kasjerka, a twoja matka niech przez internet kupuje, a nie d**ę normalnym ludziom zawraca - napisał jeden z użytkowników Twittera.

- Takich klientów powinien sanepid zakuwać w dyby. Siewcy śmierci ze śmiercionośną gotówką, zamiast bezdotykowej karty płatniczej. Ile kasjerek już naraziła? - dodał kolejny.

Zdania co do zachowania kasjerki wobec klientki, która zwróciła jej uwagę na brak maseczki, są podzielone. Nie zmienia to jednak faktu, że w Polsce obowiązuje obecnie nakaz zasłaniania nosa i ust za pomocą maseczki ochronnej w miejscach publicznych, do których zalicza się również sklepy, a jego nieprzestrzeganie może wiązać się m.in. z karą pieniężną.

Kobieta w sklepie

Twitter.com

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Fakt/Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News