SMS obostrzenia
Fot. Pexels.com/Matheus Bertelli (zdjęcie ilustracyjne)
Klaudia Bochenek - 14 Marca 2021

Miliony osób otrzymały dziś specjalnego SMS-a. Rząd ostrzega obywateli

SMS od rządu, wysłany za pośrednictwem alertu RCB, otrzymują już kolejni Polacy. Treść wiadomości przypomina o wprowadzeniu nowych zasad w związku ze zmianą obostrzeń. SMS otrzymali już m.in. mieszkańcy województwa mazowieckiego.

SMS przypomina, że już od poniedziałku obowiązują nowe, ostrzejsze restrykcje. Przypomnijmy, że nie tylko mieszkańcy województwa mazowieckiego muszą się do nich stosować - lockdownem zostało objęte również województwo lubuskie, a na Pomorzu oraz Warmii i Mazurach obostrzenia zostały przedłużone.

Znamy treść wiadomości SMS

- Uwaga! Od poniedziałku (15.03) nowe zasady bezpieczeństwa w woj. mazowieckim - brzmi treść SMS-a, który otrzymują Polacy. Umieszczony jest także odnośnik do rządowej strony, bez obaw można za pomocą linku przenieść się do szybkiego źródła informacji.

Na stronie rządu mamy wykaz wszystkich obiektów, które muszą pozostać zamknięte i wyłączone z użytku. Dokładny spis prezentujemy poniżej.

TVN nie pokazał, jak uczestnik „Kuchennych rewolucji” potraktował Gessler. Doszło do rękoczynówTVN nie pokazał, jak uczestnik „Kuchennych rewolucji” potraktował Gessler. Doszło do rękoczynówCzytaj dalej

Jak podaje gov.pl, działalność muszą zawiesić następujące podmioty:

  • baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej);
  • sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna;
  • hotele (wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych – dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu);
  • galerie handlowe– z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie;
  • teatry, muzea, galerie sztuki (możliwa jest jednak organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online);
  • kina (zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury);
  • stoki narciarskie;
  • kluby fitness i siłownie;
  • obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności);
  • Ważne! Od 15 marca, we wskazanych regionach, lekcje w klasach I-III będą funkcjonować w trybie mieszanym, czyli hybrydowym. Część uczniów danej szkoły będzie mogła uczyć się stacjonarnie, a część – zdalnie.

Jak możemy przeczytać na stronie rządu, zgodnie z obietnicą uruchamiane są kolejne szpitale rezerwowe. Na chwilę obecną działają 22 takie placówki, a kolejnych 13 jest przygotowanych do otwarcia i przyjęcia pacjentów.

Oprócz tego poinformowano, że do województw lubuskiego oraz mazowieckiego trafi łącznie ponad 25 mln maseczek. Już wcześniej podobną decyzję podjęto odnośnie Pomorza oraz Warmii i Mazur. Każdy mieszkaniec otrzymał cztery sztuki maseczek. Jeśli sytuacja epidemiologiczna będzie się pogarszać, taką pomoc otrzymają również osoby z innych województw.

Przypomnijmy, że dziś, 14 marca, Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o 17 259 nowych przypadkach zakażeń i 110 zgonach. Najwięcej zachorowań odnotowano właśnie na Mazowszu oraz w województwach śląskim, wielkopolskim, małopolskim i pomorskim.

Jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie, możemy spodziewać się, że kolejne województwa zostaną objęte lockdownem. Na ten narażone są województwa wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, dolnośląskie, śląskie, małopolskie i podkarpackie.

SMS alert

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: gwiazdy.wp.pl, Wikipedia, Instagram

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News