Kobieta przyklejała dzieci do krzeseł
Pixabay.com _Alicja_
Monika Majko - 2 Marca 2021

Wychowawczyni z Tczewa przyklejała przedszkolaki taśmą do krzeseł

Kobieta stosowała wobec dzieci szokujące metody wychowawcze. Rodzice dzieci, które uczęszczały do jednego z przedszkoli w Tczewie w województwie pomorskim, nie mogli uwierzyć w to, co od nich usłyszeli. O sprawie natychmiast powiadomiono dyrekcję placówki.

Przedszkolanka przyklejała dzieci taśmą do krzeseł. Dyrekcja tczewskiej placówki zapewniła zszokowanych rodziców, że ukarała już kobietę za jej zachowanie wobec podopiecznych. Wyjaśnianiem tej sprawy zajęła się również policja oraz kuratorium.

Kobieta stosowała kontrowersyjne metody wychowawcze

Dyrekcję przedszkola „Jarzębinka” w Tczewie poinformował o sprawie ojciec jednego z dzieci, które było podczas zajęć w placówce przyklejane przez swoją opiekunkę taśmą do krzesła. Po rozmowie z przedszkolanką dyrektorka tczewskiej placówki potwierdziła, że faktycznie doszło do takiej sytuacji.

- Moja wiedza jest taka, że zdarzenie miało miejsce, pani potwierdziła to - przyznała Janina Mroczkowska, dyrektorka przedszkola "Jarzębinka" w Tczewie, cytowana przez dziennikarzy portalu tvn24.pl

Za pomocą tej kontrowersyjnej metody wychowawczej przedszkolanka miała przekonywać dzieci, że są w stanie siedzieć przez 10 minut w jednym miejscu. Dyrektorka placówki zorganizowała spotkanie z rodzicami i przedszkolanką, podczas którego miała ona przyznać się do swojego zachowania.

Nie żyje Andrzej RozmusNie żyje Andrzej RozmusCzytaj dalej

- Dowiedziałam się o tym incydencie dopiero 26 (lutego - red.) od rodzica i muszę powiedzieć, że jest to nieprofesjonalne zachowanie nauczyciela bez względu na to, jaka to była sytuacja, jakie były okoliczności. Uważam, że nauczyciel nie powinien tak się zachować - tłumaczyła Mroczkowska.

Jak zapewniła Janina Mroczkowska, wychowawczyni została już ukarana naganą z wpisem do akt oraz czasowo zawieszono jej premię. Dyrektorka przedszkola „Jarzębinka” w Tczewie zapewniła również, że dołoży wszelkich starań, by taka sytuacja nie powtórzyła się w przyszłości.

- Chciałam przede wszystkim wszystkich rodziców i dzieci przeprosić w imieniu własnym i całego personelu za zaistniałą sytuację i zapewnić ich, że postaram się i dołożę wszelkich starań, aby taka sytuacja czy podobna, niewłaściwa i nieprofesjonalna więcej się nie zdarzyła - zapewniła Janina Mroczkowska.

- Jest mi bardzo przykro w stosunku do dzieci i do rodziców - dodała dyrektorka przedszkola.

Rodzic jednego z dzieci powiadomił jednak o tej sprawie również policje, która bada teraz okoliczności zdarzenia. Sprawę wyjaśnia także kuratorium.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: TVN 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News