Dziewczynka spadła z 12. piętra
youtube.com El Mundo
Monika Majko - 1 Marca 2021

2-letnia dziewczynka spadła z balkonu na 12. piętrze. Złapał ją kurier

Dziewczynka wspięła się na balustradę balkonu, a następnie spadła z 12. piętra. 2-latka cudem przeżyła upadek i trafiła do szpitala jedynie ze złamaniem ręki i nogi. Rodzice dziecka zawdzięczają życie córki dostarczycielowi paczek.

Kurier właśnie podjechał pod blok i usłyszał krzyki. Kiedy zrozumiał, co się dzieje, natychmiast rzucił się na ratunek dziecku. Gdyby nie jego szybka reakcja, dziewczynka nie miałaby żadnych szans na przeżycie takiego upadku.

Dziewczynka wypadła z balkonu na 12. piętrze

W niedzielę Nguyen Ngoc Manh dostarczał paczkę do jednego z bloków mieszkalnych w Hanoi w Wietnamie. Jak relacjonował w rozmowie z lokalnymi mediami, kiedy siedział w samochodzie, usłyszał płacz. Na początku był pewien, że to dziecko, które otrzymało karę od rodziców.

- Jednak gdy tylko usłyszałem, jak ktoś woła o pomoc, wystawiłem głowę z samochodu, rozejrzałem się i zobaczyłem dziewczynkę wychodzącą za balustradę balkonu. Natychmiast wyskoczyłem z samochodu - zacytował kuriera serwis Vietnam Times.

Mężczyzna nie zastanawiał się długo i popędził na pomoc dziecku. Wszedł na dach pobliskiego budynku, który znajdował się tuż pod balkonami i próbował złapać dziewczynkę, która w końcu ześlizgnęła się z balkonowej balustrady i zaczęła spadać.

Nie żyje Andrzej RozmusNie żyje Andrzej RozmusCzytaj dalej

- Na szczęście dziecko spadło mi na kolana - powiedział.

- Szybko ją objąłem, a potem zobaczyłem, że z ust cieknie jej krew, bardzo się przestraszyłem - wyznał Mahn.

Dziewczynka natychmiast została przetransportowana do szpitala. Dziecko ma złamaną rękę i nogę, ale życiu 2-latki nie zagraża niebezpieczeństwo. Bohaterski kurier z kolei ma skręconą rękę, jednak gdyby nie jego poświęcenie, dziewczyna najpewniej zginęłaby na miejscu.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez mieszkańców sąsiedniego budynku, a następnie nagranie trafiło do sieci. Można je obejrzeć m.in. na koncie „El Mundo” na platformie YouTube. Widać na nim chwilę, kiedy dziewczynka przechodzi przez balustradę balkonu, a następnie zaczyna spadać w akompaniamencie przeraźliwych krzyków świadków zdarzenia.

- Wszystko wydarzyło się w ciągu minuty - powiedział Manh w rozmowie z serwisem VnExpress.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News