Jacek Kurski ile zarobił
Fot. Wikimedia Adrian Grycuk CC BY-SA 3.0 (zdjęcie ilustracyjne)
Mateusz Sidorek - 26 Lutego 2021

Wiadomo, ile Kurski zarabia w TVP. Padły konkretne kwoty

Zgodnie z informacjami, które przekazał przewodniczący Nowoczesnej, Jacek Kurski zarobił ogromne pieniądze. Po pięciu latach pracy prezes TVP może cieszyć się naprawdę pokaźną sumą. Według Adama Szłapki Kurski mógł zarobić w tym czasie nawet blisko 3 miliony złotych. Swoje wyliczenia Szpałka oparł na podstawie odpowiedzi TVP na interpelację poselską.

Poseł Adam Szłapka od dawna próbuje dowiedzieć się, ile zarabiają dziennikarze Telewizji Polskiej oraz jej prezes Jacek Kurski. Przewodniczący Nowoczesnej na odpowiedź na interpelację dotyczącą zarobków czekał ponad dwa miesiące. Wreszcie ją otrzymał i przekazał informacje, które mogą zaskoczyć wielu Polaków.

W końcu Telewizja Polska przekazała dane dotyczące wynagrodzeń Jacka Kurskiego. W odpowiedzi na interpelację uwzględniono wszystkie należne składników wynagrodzenia i dodatków. Dzięki tym informacjom Adam Szłapka mógł prowadzić wyliczenia.

Wynagrodzenia Jacka Kurskiego

Swoje wyliczenia dotyczące zarobków Jacka Kurskiego przewodniczący Nowoczesnej oparł na podstawie informacji przekazanych przez TVP:

Wiemy, jak czuje się wdowa po Krzysztofie KowalewskimWiemy, jak czuje się wdowa po Krzysztofie KowalewskimCzytaj dalej
  • „W 2016 r. łączną kwotę brutto stanowiącą 5,92 - krotność przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w czwartym kwartale 2015 roku.
  • W 2017 r. łączną kwotę brutto stanowiącą 10,33 - krotność przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w czwartym kwartale 2016 roku.
  • W 2018 r. łączną kwotę brutto stanowiącą 15,36 - krotność przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w czwartym kwartale 2016 roku.
  • W 2019 r. łączną kwotę brutto stanowiącą 14,36 - krotność przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w czwartym kwartale 2016 roku.
  • W 2020 r. łączną kwotę brutto stanowiącą 5,49 - krotność przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w czwartym kwartale 2016 roku”

Według przewodniczącego Nowoczesnej Jacek Kurski zarobił ponad 2,7 miliona złotych

Biorąc pod uwagę pod uwagę dane, Adam Szłapka przeprowadził rachunki, które również przekazał wiadomości publicznej.

  • „W 2016 r. prezes Kurski zarobił 304 tys. 78,92 zł,
  • W 2017 r. prezes Kurski zarobił 545 tys. 892,60 zł,
  • W 2018 r. prezes Kurski zarobił 811 tys. 704,72 zł
  • W 2019 r. prezes Kurski zarobił 758 tys. 859,36 zł
  • W 2020 r. prezes Kurski zarobił 290 tys. 121 zł”

Jak przekazał przewodniczący Nowoczesnej, z danych tych wynika, że prezes TVP przez pięć lat swojej pracy mógł zarobić nawet 2 mln 710 tys. 654 złote.

Warto też przypomnieć, że niedługo na antenie Telewizji Polskiej pojawi się nowa stacja TVP Kobieta. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal „wirtualnemedia.pl” roczny koszt nadawania kanału wyniesie 17,8 mln zł.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o słynnej wypowiedzi Łukasza Szumowskiego, która dotyczyła maseczek. Po roku skomentował ją rzecznik Ministerstwa Zdrowia. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Fakt.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News