Informacje o akcji służb
pixabay.com AndrzejRembowski CC0 (zdjęcie ilustracyjne)
Monika Majko - 25 Lutego 2021

Kruszewo Wypychy: wybuch gazu spowodował zawalenie się dachu. Wśród poszkodowanych dziecko

W czwartkowe popołudnie mieszkańcy miejscowości Kruszewo Wypychy w województwie podlaskim usłyszeli potężny huk. Zawalił się dach w budynku, w którym przebywały 3 osoby. Policjanci przekazali wstępne informacje o przyczynach wybuchu.

Informacje o zawaleniu się dachu w budynku mieszkalnym dotarły do lokalnych służb ratunkowych około godziny 13:40. Na miejsce natychmiast skierowano zastępy straży pożarnej, policję oraz zespoły pogotowia ratunkowego. W domu znajdowały się 3 osoby, w tym jedno dziecko - 5-letni chłopiec.

Informacje o zawaleniu się dachu w polskiej miejscowości obiegły kraj w czwartkowe popołudnie

Do zdarzenia doszło chwilę przed godziną 14:00 w czwartek 25 lutego 2021 roku. W miejscowości Kruszewo Wypychy w powiecie wysokomazowieckim zawalił się dach jednego z budynków mieszkalnych. Okoliczni mieszkańcy usłyszeli ogromny huk, a na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe.

Do akcji skierowano siedem zastępów straży pożarnej, policję oraz pogotowie ratunkowe. W trakcie walenia się dachu w budynku przebywały 3 osoby, w tym dziecko. Pozostałymi dwiema osobami były matka malucha oraz starsza kobieta. Poszkodowani zachowali przytomność i zostali natychmiast przetransportowani do szpitali.

Ranne dziecko zostało zabrane do szpitala w Białymstoku przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Policjanci rozpoczęli śledztwo, które ma na celu wyjaśnienie przyczyn oraz ustalenie dokładnego przebiegu zdarzenia. Trwa również szacowanie strat.

Nie żyje Andrzej KamińskiNie żyje Andrzej KamińskiCzytaj dalej

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż najbardziej prawdopodobną przyczyną zdarzenia mógł być wybuch gazu - przekazała Anna Zaremba, oficer prasowa KPP w Wysokiem Mazowieckiem, w rozmowie z „Super Expressem”.

Z ustaleń lokalnych mediów wynika, że wybuch gazu miał miejsce w piwnicy. Budynek częściowo się zawalił i nie nadaje się do zamieszkania. Matka z dzieckiem miała wydostać się o własnych siłach, a dopiero po przyjeździe służb z gruzów wydobyto starszą kobietę.

- Wynieśliśmy z piwnicy dwie butle gazowe. Prawdopodobnie doszło do rozszczelnienia się instalacji - powiedział w rozmowie z TVN24 starszy kapitan Wojciech Sokołowski z PSP Wysokie Mazowieckie.

Niedawno informowaliśmy o groźnym wybuchu gazu w Sosnowcu, do którego doszło w okolicy skrzyżowania alei Paderewskiego z ul. Lenartowicza. Jak przekazano, najprawdopodobniej doszło w tym miejscu do rozszczelnienia się instalacji gazowej.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku 19 lutego na sobotę 20 lutego br. Sosnowskie służby podjęły decyzję o ewakuacji blisko 400 okolicznych mieszkańców. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

- To była bardzo ciężka noc. Eksplozja była niezwykle silna. Służby pracowały całą noc, a dla ewakuowanych podstawiliśmy dwa autobusy. Nad ranem mogli już wrócić do swoich domów - przekazał Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca, cytowany przez portal sosnowiec.wyborcza.pl.

- Nie mamy informacji o poszkodowanych, ale uszkodzonych jest kilkanaście samochodów i garaże. Na miejscu nadal trwają prace, bo gruzowisko jest ogromne - dodał prezydent miasta.

dom po wybuchu

Fot. PSP Wysokie Mazowieckie

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Super Express/Poranny/Wyborcza/TVN24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News