Andrzej Kamiński
Fot. Unsplash.com/Janosch Diggelmann (zdjęcie ilustracyjne)
Mateusz Sidorek - 25 Lutego 2021

Nie żyje Andrzej Kamiński

Potwierdzono śmierć olsztyńskiego sędziego Andrzeja Kamińskiego. Pracownik Sądu Okręgowego zaraził się koronawirusem. W jego przypadku niestety przebieg choroby okazał się bardzo gwałtowny i mężczyzna zmarł zaledwie po kilku dniach w szpitalu w Kętrzynie, do którego go przetransportowano. Odszedł w środę rano.

Na oficjalnej stronie rządowej Sądu Okręgowego w Olsztynie pojawił wpis informujący o śmierci Andrzeja Kamińskiego. Wiadomość w rozmowie z Państwową Agencją Prasową potwierdził rzecznik prasowy sądu Olgierd Dąbrowski-Żegalski. Sędzia zmarł w środę 24 lutego z powodu COVID-19. Miał 65 lat.

Andrzej Kamiński orzekał w III Wydziale Penitencjarnym i Nadzoru nad Wykonywaniem Orzeczeń Karnych i do końca życia pozostawał aktywny zawodowo. Sędzia zaraził się koronawirusem, a jego stan zdrowia zaczął gwałtownie ulegać pogorszeniu. Zmarł po przetransportowaniu go do szpitala w Kętrzynie.

Po gwałtownym przebiegu COVID-19 zmarł sędzia Andrzej Kamiński

Zgodnie z informacjami przekazanymi w mediach Andrzej Kamiński zmagał się z chorobą zaledwie kilka dni. W jego przypadku COVID-19 niestety miał bardzo gwałtowny przebieg i szybko doprowadził do niewydolności organizmu i konieczności hospitalizacji.

Olsztyński sędzia został przetransportowany do szpitala w Kętrzynie, gdzie ostatecznie zmarł po kilku dniach. Nie przekazano informacji o żadnych chorobach współistniejących u Andrzeja Kamińskiego.

Zbigniew Ziobro ujawnił przyczynę śmierci 3-latki, którą matka polewała lodowatą wodąZbigniew Ziobro ujawnił przyczynę śmierci 3-latki, którą matka polewała lodowatą wodąCzytaj dalej

Z ogromnym żalem i wielką przykrością informuję o śmierci naszego wspaniałego kolegi Sędziego Sądu Okręgowego w Olsztynie Andrzeja Kamińskiego. Pan sędzia Andrzej Kamiński zachorował na nagłą i ciężką chorobę (koronawirusa), z którą walczył przez kilka dni. Niestety, w dniu 24 lutego 2021 r. przegrał tę walkę i zmarł w szpitalu. Miał 65 lat– czytamy na oficjalnej stronie rządowej Sądu Okręgowego w Olsztynie.

W naszej pamięci pozostanie na zawsze jako człowiek cieszący się powszechnym szacunkiem i uznaniem, a przy tym jako człowiek wobec wszystkich niezwykle uprzejmy, sympatyczny i życzliwy – powiedział w rozmowie z PAP rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Andrzej Kamiński był absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Swoją karierę zawodową Andrzej Kamiński rozpoczął po ukończeniu studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 1979 roku został etatowym aplikantem sądowym.

W ciągu dalszych lat zajmował kolejno stanowiska asesora sądowego, sędziego Wojskowego Sądu Garnizonowego w Olsztynie oraz sędziego Wojskowego Sądu Okręgowego w Warszawie.

Warto zwrócić uwagę, że ten tragiczny przypadek pochodzi z województwa warmińsko-mazurskiego, w którym obecnie sytuacja epidemiczna jest najgorsza w całym kraju. W związku z tym od 27 lutego w tym regionie pojawią się dodatkowe obostrzenia.

W innym naszych artykułów pisaliśmy również o tym, co będzie z maturami próbnymi w Warmińsko-Mazurskim. Ministerstwo Edukacji i Nauki podjęło już decyzję po konsultacji z resortem zdrowia. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Radio Eska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News