fryzjer/zdj. ilustracyjne
Obraz jacqueline macou z Pixabay
Konrad Bińczyk - 25 Lutego 2021

10 tys. zł za zniszczone włosy. Sąd nakazał fryzjerce z Gubina wypłatę odszkodowania

Klientka po wizycie w zakładzie fryzjerskim w Gubinie musiała ściąć włosy. Sąd uznał, że fryzjerka musi zapłacić kobiecie odszkodowanie w wysokości 10 tys. złotych.

Nie tego spodziewała się po wizycie klientka jednego z zakładów fryzjerskich w Gubinie. Chciała tylko lekko zmienić kolor włosów.

- Klientka zdecydowała się na delikatne odświeżenie fryzury, farbując i rozjaśniając włosy. Nie spodziewała się, jak dramatyczne będzie miało to dla niej skutki - powiedział w rozmowie z portalem Fakt.pl mecenas Szymon Zioło, który reprezentuje poszkodowaną.

Jednak po wizycie, kobiecie zaczęły wypadać włosy. Co więcej, nie pomagały żadne odżywki, które za darmo zaczęła jej dawać fryzjerka. Jedynym wyjściem było ścięcie włosów.

Kobieta zaczęła chodzić w czapce i powoli wycofywała się z życia społecznego. Okazało się, że jej włosy zostały zniszczone.

- Sytuacja odcisnęła piętno na pewności siebie klientki, jej samopoczuciu oraz kondycji psychicznej. Doprowadziło to do utraty chęci na jakiekolwiek kontakty społeczne - mówi mecenas Zioło cytowany przez portal Fakt.pl.

Zbigniew Ziobro ujawnił przyczynę śmierci 3-latki, którą matka polewała lodowatą wodąZbigniew Ziobro ujawnił przyczynę śmierci 3-latki, którą matka polewała lodowatą wodąCzytaj dalej

Sąd uznał fryzjerkę winną

Mecenas Szymon Zioło przekazał w rozmowie z "Faktem", że biegły podczas rozprawy uznał, że "doszło do niewłaściwego zastosowania preparatów do malowania włosów. To spowodowało ich nieodwracalne zniszczenie".

Sąd uznał fryzjerkę winną i nakazał wypłatę odszkodowania w wysokości 10 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny.

Podobną sytuację u fryzjera przeżyła także Jessica Bray z Melbourne. Kobieta poddała się zabiegowi rozjaśniania włosów. Praktykująca fryzjerka nałożyła preparat dekoloryzujący na odrosty, którym były pokryte dłużej, niż powinny.

Włosy zaczęły wypadać Jessice garściami, tak, że musiała kupić perukę. Pozwała salon fryzjerski. Sąd nie przyznał jej jednak odszkodowania, tylko zaoferował zwrócenie kosztów wszystkich wizyt, jakie poniosła w salonie, który ją oszpecił oraz sesji u psychologa.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Fakt.pl, Wizaz.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News