Informacje z Rybnika
Twitter.com 1492alfa
Klaudia Bochenek - 18 Marca 2021

Zawaliła się ściana kamienicy w Rybniku. Służby szukają rannych pod gruzami

Informacje o wydarzeniu w Rybniku natychmiastowo obiegły krajowe media. Jak donosi Polsat News, zawaliła się frontowa ściana remontowanej kamienicy w samym centrum miasta. Na miejscu pojawiły się służby wraz z wyszkolonymi psami.

Na miejscu katastrofy budowlanej od razu pojawiła się straż pożarna, a także wezwano specjalistyczną grupę poszukiwawczo-ratowniczą, którym towarzyszą psy. Liczy się każda minuta, pod gruzami mogą być mieszkańcy.

Niepokojące informacje z Rybnika. Na miejscu służby ratunkowe

- W Rybniku zawaliła się w czwartek frontowa ściana remontowanej, czteropiętrowej kamienicy w ścisłym centrum miasta [...] Prowadzimy działania na miejscu, ale na tę chwilę nie mamy informacji, żeby ktoś mógł być pod gruzami - poinformował dziennikarzy oficer prasowy rybnickiej straży pożarnej młodszy brygadier Bogusław Łabędzki.

W kamienicy przeprowadzany był remont frontowej ściany. Jak informuje Polsat News, robotnicy obecni na miejscu zdążyli uciec i nic im się nie stało. Służby nie otrzymały informacji, czy pod gruzami mogą być mieszkańcy.

Zabytkowa XIX-wieczna kamienica znajdowała się w pobliżu rybnickiego rynku, przy ulicy Sobieskiego. Nazywaną ją Świerklańcem. Z kolei z kamienic sąsiadujących z uszkodzonym budynkiem ewakuowano w sumie 7 osób.

Nieoficjalnie: rząd planuje ostrzejsze restrykcje, jest jeden warunek. Do zamknięcia m.in. fryzjerzy, kosmetyczki, sklepy mebloweNieoficjalnie: rząd planuje ostrzejsze restrykcje, jest jeden warunek. Do zamknięcia m.in. fryzjerzy, kosmetyczki, sklepy mebloweCzytaj dalej

Bogusław Łabędzki powiedział portalowi rybnik.com.pl, że do zawalenia doszło tuż po godzinie 12:00. Najprawdopodobniej mogło dojść do zawalenia stropów oraz fasady. Na miejsce przyjechali m.in. strażacy z Jastrzębia-Zdroju. Na miejscu miało pracować 13 robotników.

Bogusława Kobeszko, rzecznik prasowa rybnickiej policji, przekazała dziennikarzom, że na miejscu wylądował również śmigłowiec LPR, w razie gdyby znaleziono rannych potrzebujących nagłej pomocy i hospitalizacji.

Jak czytamy na portalu rybnik.com.pl, dowódca akcji strażaków powiedział, że najprawdopodobniej nikt nie zginął, mieszkańców mogło nie być w środku. Jednak przy takim ogromie zniszczeń należy dokładnie sprawdzić gruzowisko.

W pomieszczeniach remontowanego budynku miała powstać restauracja. Na miejscu zapobiegawczo pojawiło się także pogotowie gazowe, a okoliczne ulice zostały wyłączone z ruchu.

Właściciel restauracji planował jej otwarcie latem, a robotnicy pracowali nad stworzeniem dużej sali, która odróżniałaby lokal od konkurencji przy rybnickim rynku. W pomieszczeniu znajdował się zabytkowy sufit, który liczył ponad 150 lat i na prośbę poprzedniej właścicielki miał zostać zachowany.

Informacje o kamienicy w Rybniku

Twitter.com 1492alfa

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Polsat News, rybnik.com.pl, RMF FM, TVN24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News