Media bez wyboru
materiały redakcyjne
Monika Majko - 10 Lutego 2021

Katastrofa śmigłowca w Alpach. Dwie osoby nie żyją, a trzy są ranne

Wstrząsające wiadomości dotarły do Polski z francuskich Alp. W górach doszło do katastrofy cywilnego śmigłowca. Służby otrzymały informacje o zdarzeniu od świadka wypadku. Na miejscu stwierdzono zgon dwóch osób. Kolejne trzy walczą o życie w szpitalu.

Wiadomości o wypadku lotniczym w Alpach wstrząsnęły światem. Wśród poszkodowanych osób jedna jest w stanie krytycznym, a pozostałe dwie odniosły poważne obrażenia. Służby badają teraz dokładne przyczyny katastrofy.

Wiadomości o katastrofie śmigłowca w Alpach

We wtorek 9 lutego 2021 roku około godziny 17:00 doszło do rozbicia się cywilnego śmigłowca niedaleko szczytu Mont Charvet w Alpach w departamencie Górnej Sabaudii na wschodzie Francji. O katastrofie powiadomił służby ratunkowe przypadkowy świadek zdarzenia.

Świadek dostrzegł spadającą maszynę, z której unosił się dym. Na wskazane miejsce natychmiast skierowano jednostki żandarmerii wysokogórskiej i rozpoczęto operację SATER, organizowaną na szczeblu departamentów w celu odnalezienia ofiar wypadków lotniczych.

Skierowani do akcji ratownicy zdołali dostrzec na miejsce wypadku około godziny 18:00. Służby odnalazły dwie martwe osoby oraz trzy kolejne, których stan był poważny.Rannym natychmiast udzielono pomocy. Jedna osoba jest w stanie krytycznym.

Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Antoni PawłowskiTragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Antoni PawłowskiCzytaj dalej

Serwis Ledauphine.com przekazał, że dwie z ofiar wypadku to turyści, którzy wybrali się w wysokie góry. Według informacji dziennikarzy, poszkodowani po wycieczce narciarskiej mieli zlecieć helikopterem w niższe tereny Alp.

Jak ustalono, śmigłowiec wystartował z gminy Courchevel w Górnej Sabaudii o godzinie 15.41, a na jego pokładzie znajdowało się 5 osób. Nie wiadomo jednak, jaki był oficjalny cel jego lotu. Maszyna rozbiła się na wysokości około 1900 metrów n.p.m.

Nie podano oficjalnych informacjo o tożsamości ofiar wczorajszej katastrofy lotniczej w Aplach, ani dokładnych przyczyn wypadku. Na razie francuskie służby badają okoliczności zdarzenia.

Jak przypomniały francuskie media, zaledwie dwa miesiące temu doszło do podobnej katastrofy z udziałem śmigłowca Francuskiej Służby Powietrznej. Wojskowa maszyna rozbiła się w mieście Bonvillard podczas szkolenia.

Na pokładzie śmigłowca znajdowali się piloci oraz pięciu ratowników, w tym dwóch członków państwowej służby ratowniczej CRS Alpes. Wypadek przeżył tylko jeden kierujący maszyną, reszta pasażerów zginęła na miejscu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: WP/Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News