policja atak nożownika
Fot. YouTube Rybnik.DlaWas.info
Mateusz Sidorek - 17 Marca 2021

Podczas interwencji policji padły strzały. Jedna osoba ranna z powodu napadu w Rybniku

We wtorek 16 marca policja interweniowała w sprawie zawiadomienia o ataku nożownika w Rybniku w województwie śląskim. Mężczyzna napadł na stację benzynową i groził obsłudze nożem. Podczas działań funkcjonariuszy napastnik został postrzelony. Przestępca został przetransportowany do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Rybnicka policja otrzymała zawiadomienie o napadzie na lokalną stację benzynową. Do niepokojącego zdarzenia doszło we wtorek wieczorem, 16 marca. Na miejscu natychmiast pojawiło się wiele radiowozów. W trakcie interwencji funkcjonariusze oddali strzały, jeden z nich trafił napastnika w łydkę.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez rzeczniczkę policji w Rybniku do napadu na stację paliw, która znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Reymonta i Wodzisławskiej, doszło przed godziną 20:00. Napastnik uzbrojony był w nóż i zaczął terroryzować obsługę. Na platformę YouTube trafił materiał wideo z miejsca zdarzenia, który opublikował kanał Rybnik.DlaWas.info.

Policja zatrzymała nożownika

Zaraz po tym, jak na jaw wyszły informacje o napadzie na stację w Rybniku, dziennikarze skontaktowali się z lokalną policją. Sprawę skomentowała rzeczniczka asp. Bogusława Kobeszko, która potwierdziła, że sprawca został już zatrzymany.

Dzisiaj, około 19.40 miał miejsce napad na stację benzynową w rejonie skrzyżowania ulic Reymonta i Wodzisławskiej. Mężczyzna sterroryzował nożem obsługę stacji. Sprawca został zatrzymany w trakcie napadu. Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora– słowa rzeczniczki rybnickiej policji cytuje portal rybnik.com.pl.

Nowy banknot w Polsce. Prezes NBP ujawnił, kto na nim będzieNowy banknot w Polsce. Prezes NBP ujawnił, kto na nim będzieCzytaj dalej

Po godzinie 20:00 dziennikarze zostali poinformowani przez rzeczniczkę o okolicznościach zatrzymania. Podczas interwencji funkcjonariusze musieli oddać strzały. Nożownik został trafiony przez jednego z nich. Wtedy służby schwytały napastnika. Postrzelony przez policję nożownik trafił do szpitala w Rybniku

Po tym, jak policja postrzeliła przestępcę, mężczyzna został przetransportowany przez medyków do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez służby, życiu nożownika nic nie zagraża.

Policjant oddał strzał, raniąc sprawcę w łydkę. Mężczyzna został zabrany przez pogotowie do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – wyjaśniła rzeczniczka rybnickiej policji asp. Bogusława Kobeszko.

Jak dotąd dziennikarze nie dowiedzieli się, jaki był motyw napastnika, który sterroryzował pracowników stacji paliw. Funkcjonariusze jednak rozpoznali mężczyznę, co może wskazywać na jego kryminalną przeszłość.

Po tym, jak doszło do zatrzymania napastnika, na miejscu rozpoczęły się czynności grupy dochodzeniowo-śledczej, która pracuje pod nadzorem prokuratora. Śledczy chcą wyjaśnić okoliczności, w których doszło do napadu.

W trakcie interwencji policja zablokowała wjazd na stację aż do zakończenia akcji, co widzimy w materiale wideo opublikowanym przez Rybnik.DlaWas.info.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: RMF24, rybnik.com

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News