grób Piotra Machalicy wyciska łzy
Fot. East News TRICOLORS
Mateusz Sidorek - 8 Marca 2021

Pokazali zdjęcia grobu Piotra Machalicy. Umieszczony na nim napis przyciąga uwagę

Widok grobu Piotra Machalicy wywołuje duże emocje. Wdowa po aktorze postanowiła upamiętnić go w szczególny sposób. Aleksandra postawiła zmarłemu artyście piękny marmurowy nagrobek z białego kamienia, na którym znalazła się wzruszająca dedykacja i wiersz Jerzego Satanowskiego. „Super Express” udostępnił zdjęcia nagrobka w sieci.

Aleksandra często odwiedza grób Piotra Machalicy. Para nie miała zbyt wiele czasu na miłość. Zaledwie trzy miesiące po ślubie aktor zmarł. Był absolwentem Akademii Teatralnej im. Zelwerowicza w Warszawie. Przez lata kariery zagrał w ważnych produkcjach cenionych reżyserów. Miał 65 lat.

Grób Piotra Machalicy znajduje się w grobie rodzinnym żony na Cmentarzu św. Rocha w Częstochowie. Aktor odszedł 14 grudnia 2020 roku. Wcześniej zaraził się koronawirusem. Jak donosi „Fakt”, powodem śmierci były powikłania po chorobie COVID-19.

Żona zadbała o piękny grób Piotra Machalicy

Zaraz po pogrzebie na grobie Piotra Machalicy pojawiło się mnóstwo kwiatów i zniczy. Mimo utrudnionych warunków z powodu sytuacji pandemicznej na uroczystość dotarło wiele znanych osób. Wśród uczestników można było zauważyć między innymi byłą partnerkę aktora, Edytę Olszówkę.

Na pogrzebie Piotra Machalicy byli także Katarzyna oraz Cezary Żakowie, Krystyna Janda i Artur Żmijewski. Msza pożegnalna odbyła się 18 grudnia w Kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym w Warszawie.

Małopolska: wypadek karetki, rannych dwóch ratowników. Lekarze walczą o życie jednego z nichMałopolska: wypadek karetki, rannych dwóch ratowników. Lekarze walczą o życie jednego z nichCzytaj dalej

Niezwykle wzruszającym momentem było odczytanie listu żony aktora. Początkowo miała go przeczytać sama Agnieszka, ale kobieta nie była w stanie tego zrobić, przeżywając śmierć męża. Wyręczył ją Cezary Żak, któremu również przyszło to z wielkim trudem.

Dziękuję lekarzom za walkę do końca. Specjalne podziękowania kieruję do zespołu lekarzy, którzy 11 grudnia przed samą intubacją i podłączeniem męża do respiratora pozwolili i pomogli mu wykonać telefon do mnie, za tę ostatnią rozmowę, za to pożegnanie, za to ostatnie „kocham Cię” będę wam wdzięczna do końca życia – napisała Agnieszka.

Jak wygląda grób Piotra Machalicy

Grób Piotra Machalicy został wykonany z dużą czułością, co widać przede wszystkim po dedykacji „Ukochanemu…”. Oprócz tego na białym marmurze pojawił się też fragment wiersza Jerzego Satanowskiego. Dziennikarze „Super Expressu” znaleźli mogiłę aktora i zrobili zdjęcia. Uwadze nie umknął właśnie wzruszający cytat.

Lecz chociaż chmury płyną nisko, pomiędzy grobem a kołyską, żeby tak całkiem źle nie było, trafia się miłość – czytamy.

Widok miejsca pochówku aktora jest bardzo poruszający – zwłaszcza że artysta odszedł niedawno i to zaraz po ślubie. Wdowa po Piotrze Machalicy bardzo przeżyła śmierć męża. Kobieta regularnie pojawia się na cmentarzu, by oddać mu hołd.

Ola bardzo często odwiedza grób Piotra na cmentarzu. To była piękna i prawdziwa miłość, a to jej dowód. Przynosi mu czerwone róże, w kolorze miłości, pali znicze i wspomina dobre chwile. Taka żona to skarb – mówi przyjaciel rodziny na łamach „Super Expressu”.

Aleksandra była trzecią partnerką Piotra Machalicy. Aktor rozwiódł się z artystką Małgorzatą, z którą miał syna i córkę. Następnie związał się z Edytą Olszówką. Para była razem przez dekadę. Aleksandrę Sosnowską poślubił 19 września 2020 roku.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o grobie Darii Trafankowskiej. Aktorka była uwielbiana przez publiczność. Pamięta o niej coraz mniej osób. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Grób Piotra Machalicy

Fot. screen z artykułu „Super Expressu” zamieszczonego na stronie 8.03.2021: „Piękny gest żony Piotra Machalicy. Wyznała mężowi miłość na nagrobku!”, dostępny oryginalnie pod linkiem https://www.se.pl/wiadomosci/gwiazdy/wyznala-machalicy-milosc-na-nagrobku-aa-XtXP-AWuD-wFKX.html

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Super Express, Gala

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News