grób nagła śmierć
Fot. East News TRICOLORS
Mateusz Sidorek - 6 Marca 2021

Tak wygląda grób Darii Trafankowskiej. Ulubienica widzów odeszła nagłą śmiercią

Tak wygląda grób Darii Trafankowskiej. Aktorka znana była szerszej publiczności przede wszystkim z roli charakternej oddziałowej Danuty Dębskiej w serialu „Na dobre i na złe”. Jej wątek producenci zakończyli tuż przed nagłą śmiercią artystki. Gwiazda Telewizji Polskiej zmarła w 2004 roku.

Groby gwiazd często stają się miejscami kultu. Kwiaty i znicze zostawiają nie tylko bliscy zmarłych, ale również fani, którzy zachowali w pamięci ich występy. Szczególnie często bywają odwiedzane miejsca pochówku artystów, którzy odeszli z tego świata nagle i niespodziewanie.

Bywa też tak, że groby gwiazd po latach odchodzą w zapomnienie. Dotyczy to przede wszystkim artystów, którzy podbijali serca publiczności w czasach PRL-u. Aktorzy jak Nina Gocławska czy Łucja Prus cieszyły się ogromną popularnością, jednak dzisiaj niewiele osób je kojarzy.

Grób Darii Trafankowskiej

Na Cmentarzu Powązkowskim znajdziemy groby wielu gwiazd. Tam też została pochowana Daria Trafankowska. Śmierć aktorki była wielką tragedią - nikt nie spodziewał się, że artystka odejdzie w wieku 50 lat.

Daria Trafankowska zmagała się z chorobą nowotworową. Aktorka długo walczyła z rakiem trzustki, niestety w 2004 roku zmarła. Odtwórczyni wielu znanych i lubianych ról została pochowana 15 kwietnia. Wiadomość o jej śmierci wstrząsnęła widzami oraz środowiskiem telewizyjnym.

Kobieta trafiła do szpitala z bólem brzucha. Podczas badania wykryto osobliwe nieprawidłowościKobieta trafiła do szpitala z bólem brzucha. Podczas badania wykryto osobliwe nieprawidłowościCzytaj dalej

Niestety grób Darii Trafankowskiej nie należy do najpiękniejszych. Z biegiem czasu stał się coraz bardziej zaniedbany. Dla fanów może to być szczególnie smutny widok zwłaszcza, że aktorka cieszyła się wielką sympatią.

Na grobie Darii Trafankowskiej często nie ma kwiatów ani zniczy

Z przykrością patrzy się dzisiaj na grób Darii Trafankowskiej, który w ciągu roku często jest pusty. Próżno szukać na nim kwiatów oraz zniczy. Niestety wiele wskazuje na to, że artystka dołączyła do gwiazd zapomnianych po śmierci.

Wielka szkoda, ponieważ rola oddziałowej w serialu „Na dobre i na złe” podobała się wielu widzom. Danuta Dębska była postacią wyrazistą i choć miewała humorki, to wzbudzała wielką sympatię.

Daria Trafankowska przyszła na świat w w 1954 roku w Poznaniu. Była absolwentką Łódzkiej Filmówki. Jej kariera rozpoczęła się od występów na deskach teatru. Pracowała też w radiu i była lektorem. Jedną z jej kultowych ról jest także Jadźka w serialu „Dom”.

Poniżej prezentujemy zdjęcie aktorki, które dzisiaj budzi przede wszystkim smutek. Warto pamiętać o nim, odwiedzając Cmentarz Powązkowski z okazji najbliższego święta Wszystkich Świętych.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o Macieju Kocie. Skoczek narciarski mieszka w przepięknym domu wraz z żoną Agnieszką. Sportowiec czeka na przyjście świat swojego pierwszego dziecka, które urodzi się już wiosną. O Szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

grób sławnej aktorki

Z: Wikimedia Lukasz2 CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/)

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: NaTemat.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News