Dziennikarz nie żyje
Pixabay.com ScorpionD
Monika Majko - 19 Marca 2021

Nie żyje legendarny dziennikarz, redaktor naczelny POLITICO Europe. Miał 57 lat, zmarł nagle

Nie żyje Stephen Brown, redaktor naczelny POLITICO Europe i wieloletni współpracownik agencji Reutera. Legendarny dziennikarz zmarł nagle w czwartek 18 marca 2021 roku w Brukseli. Wyjątkowo smutne informacje obiegły światowe media.

O śmierci dziennikarza poinformowała dyrektor generalna Shéhérazade Semsar-de Boisséson. Stephen Brown zmarł na atak serca. Współpracownicy legendarnego redaktora wspominali go w ciepłych słowach.

Nie żyje dziennikarz Stephen Brown, miał 57 lat

Stephen Brown objął stanowisko szefa europejskiego POLITICO 1 stycznia 2019 roku, a w czasie jego kadencji redakcja powiększyła się do ponad 100 dziennikarzy w Brukseli, Londynie, Paryżu i Berlinie. Dziennikarz miał wiele pomysłów i współtworzył liczne nowe projekty medialne.

- Stephen Brown był najwyższej klasy profesjonalistą, dziennikarzem, który zawsze wiedział, co jest najważniejsze w relacjonowanej historii. W newsroomie, którym kierował, roztaczał wokół siebie spokój i wręcz biła od niego ciepła energia - wspomina zmarłego koordynator POLITICO w Polsce Michał Broniatowski.

- Serdecznie współczuję kolegom z redakcji POLITICO w Brukseli, którzy pracowali ze Stephenem na co dzień i dzisiaj z pewnością wszyscy są zdruzgotani - dodał polski dziennikarz.

Ksiądz stwierdził, co działo się z synem Beaty Szydło. Wszystko w czasie pierwszego kazania na Jasnej GórzeKsiądz stwierdził, co działo się z synem Beaty Szydło. Wszystko w czasie pierwszego kazania na Jasnej GórzeCzytaj dalej

Informacje o nagłej śmierci Stephena Browna wstrząsnęły branżą dziennikarską na całym świecie. Dyrektor generalna POLITICO Shéhérazade Semsar-de Boisséson ze łzami w oczach żegnała swojego kolegę i złożyła kondolencje jego bliskim.

Zmarłego dziennikarza wielkim szacunkiem darzył również John Harris, redaktor naczelny POLITICO, który nadzorował uruchomienie europejskiej sekcji znanego przedsiębiorstwa mediowego. Harris wspominał, że Brown już od początku był żywo zainteresowany dołączeniem do tego projektu.

- Przypomina mi się jego pierwsze spotkanie z Brownem, na którym jasno dawał do zrozumienia, że jest gotowy spróbować czegoś mniej tradycyjnego i bardziej przedsiębiorczego w swojej karierze. Intuicyjnie rozumiał, co czyni dziennikarstwo POLITICO wyjątkowym - pasję do naszych tematów, charakterystyczny głos, gotowość do kwestionowania nawyków w sposobie opowiadania historii - mówił Harris.

POLITICO Europe tworzy spółkę joint venture z Ringier Axel Springer. Osiągnęła ona rentowność w 2019 roku, czyli już w swoim czwartym roku działalności. Pod wodzą Browna, pomimo pandemii koronawirusa, czytelników stale przybywało.

Współpracownicy wspominają dziennikarza jako człowieka z misją, który swój zawód wykonywał z pasją i oddaniem. Stephen Brown walczył o swoich reporterów i zawsze ich chronił. Opisywali szefa jako „człowieka w centrum” i „bijące serce newsroomu”.

Dziennikarz nie żyjeFacebook.com/POLITICOeu

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News