Ciąża kobiety
Pixabay.com GoranH (zdjęcie poglądowe)
Monika Majko - 15 Marca 2021

Przez rok nie mogła zajść w ciążę. U lekarza okazało się, że nie jest kobietą

25-latka z Chin marzyła o zajściu w ciążę. Wraz z mężem przez ponad rok starali się o dziecko, jednak nic nie przynosiło oczekiwanych skutków. Podczas przypadkowej wizyty u lekarza na jaw wyszła szokująca prawda o tym, dlaczego do tej pory nie udało im się powiększyć rodziny.

Para długo nie mogła zrozumieć, dlaczego ich starania o dziecko są wciąż bezowocne. Pewnego dnia 25-latka skręciła kostkę i trafiła do lekarza. Po badaniach na jaw wyszła szokująca prawda o tym, dlaczego nie mogła zajść w ciążę.

Kobieta marzyła o zajściu w ciążę

Pinping i jej mąż ponad rok starali się o dziecko. Para marzyła o powiększeniu rodziny, jednak 25-latka nie mogła zajść w ciążę. Pewnego dnia kobieta skręciła kostkę, a prześwietlenie wykazało, że jej kości nie rozwijają się prawidłowo. Kiedy lekarz dokładnie zbadał pacjentkę, odkrył szokującą prawdę.

Lekarz oznajmił Pinping, że jest ona osobą interpłciową. Posiada ona męski chromosom Y, który sprawia, że jej narządy rozrodcze są niejednoznaczne i nierozwinięte w prawidłowy sposób. Okazało się, że 25-latka nie ma macicy ani jajników, dlatego w jej przypadku zajście w ciążę było niemożliwe.

Według Amerykańskiego Centrum Informacji o Genetyce i Chorobach Rzadkich, osoby dotknięte tym schorzeniem mają „genitalia, które nie są wyraźnie męskie ani żeńskie”. Pinping nie miała męskich genitaliów ani jąder, ale lekarze nie wykluczają, że mogły kiedyś istnieć, a następnie zaniknąć.

Ratownik medyczny nie wytrzymał. Skierował do Polaków ważną wiadomośćRatownik medyczny nie wytrzymał. Skierował do Polaków ważną wiadomośćCzytaj dalej

25-letnia Chinka przyznała, że nigdy nie miała miesiączki, jednak nigdy nie zbadała przyczyny. Jej mama zaprowadziła ją do lekarza, gdy była młodsza, jednak powiedziano jej, że być może wolniej się rozwija. Osoby zmagające się z takim schodzeniem jak Pinping mogą mieć „całkowicie słabo rozwinięte żeńskie narządy rozrodcze”, jednak nie dzieje się tak w każdym przypadku.

W takim przypadku pacjent może wyrazić wolę wykonania zabiegu chirurgicznego lub skorzystania z hormonalnej terapii zastępczej. Jak przyznał lekarz zajmujący się Pinping, 25-latka nie zdecydowała się jeszcze na działanie i rozważa swoją tożsamość płciową.

- Uświadomienie sobie nowej sytuacji może być żmudnym procesem, w którym konieczna będzie interwencja psychologiczna - tłumaczył jeden z lekarzy zdrowia psychicznego.

Niedawno informowaliśmy również o niezwykle ciekawym zjawisku zwanym superfraktacją. Na świecie udokumentowano do tej pory zaledwie kilkanaście takich przypadków, a jeden z nich dotknął Rebeccę Roberts. Kobieta była ciężarna, kiedy zaszła w kolejną ciążę.

Podczas wykonywania pierwszego USG nie było śladu po drugim dziecku, Rebbeca została jednak mamą bliźniaków. Dzieci urodziły się poprzez cesarskie cięcie. Syn kobiety miał wówczas 33 tygodnie i sześć dni, natomiast jego siostra była o trzy tygodnie młodsza. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Parenting

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News