Kobieta zaszła w ciążę dwukrotnie w przeciągu 3 tygodni
Instagram roberts.supertwins
Irmina Jach - 21 Lutego 2021

Kobieta w ciąży poszła na USG. Zaszła w ciążę będąc w ciąży

Kobieta była zszokowana, gdy dowiedziała się, że jest w ciąży bliźniaczej. Na pierwszym USG nie było widać drugiego płodu. Okazało się, że doszło do niezwykle rzadkiego zjawiska - dzieci zostały poczęte w odstępie trzech tygodni.

Rebecca Roberts podzieliła się swoją niesamowitą historią za pośrednictwem mediów społecznościowych. Gdy była w trzecim tygodniu ciąży doszło do ekstremalnie rzadkiego zjawiska, które nosi nazwę superfetacji.

Kobieta zaszła w ciążę dwukrotnie w przeciągu 3 tygodni

Superfetacja, czyli „dodatkowa ciąża”, polega na zapłodnieniu dodatkowej komórki jajowej w następujących po sobie cyklach owulacyjnych. Zdaniem ekspertów może do niej dojść maksymalnie w drugim cyklu po zapłodnieniu już zagnieżdżonej komórki jajowej.

Rozpoznanie zjawiska ma miejsce najczęściej w trakcie drugiego badania USG, kiedy to na obrazie ultrasonograficznym pojawia się płód, który nie był widoczny poprzednim razem. Taka sytuacja spotkała Rebeccę Roberts.

Na całym świecie udokumentowano zaledwie kilkanaście przypadków superfetacji. Gdy kobieta dowiedziała się, że do takiej sytuacji doszło w jej przypadku, nie mogła otrząsnąć się z szoku. Nie miała pojęcia, że można zajść w ciążę, będąc już ciężarną.

Od 2 sierpnia zmiany w dowodach osobistych. Zostaną wprowadzone m.in. odciski palcówOd 2 sierpnia zmiany w dowodach osobistych. Zostaną wprowadzone m.in. odciski palcówCzytaj dalej

Bliźnięta Noah i Rosalie przyszły na świat przez cesarskie cięcie. Chłopczyk spędził w łonie matki 33 tygodnie i sześć dni. Rosalie urodziła się o trzy tygodnie szybciej niż jej starszy brat. Noworodki musiały błyskawicznie trafić do inkubatorów.

Różnicę rozwojową między maluchami było widać na pierwszy rzut oka. Noah ważył niewiele ponad dwa kilogramy, a dziewczynka zaledwie 1,1 kg. Ich mama poddała się specjalnym testom, które pomogły wykluczyć przyczyny chromosomalne i genetyczne ciąży bliźniaczej.

- Zrobiłam sobie tak wiele testów, żeby sprawdzić, czy jest jakakolwiek inna przyczyna, dlaczego bliźniaki różniły się rozmiarem zawsze o trzy tygodnie od czasu mojego USG w 12. tygodniu, i nic! Nie ma innego wytłumaczenia. Rosalie wyglądała i zachowywała się jak młodsze dziecko nawet wtedy, gdy się urodzili - zapewniła Rebecca.

Świeżo upieczona mama przekazała za pomocą mediów społecznościowych, że chłopiec spędził w inkubatorze dwa tygodnie, jego siostra leżała na oddziale neonatologii i intensywnej terapii noworodka aż 95 dni.

Rosalie potrzebowała całodobowej opieki specjalistycznej i podawania pokarmu przez sondę. Dziewczynce udało się przezwyciężyć wszystkie trudności i obecnie mieszka ze swoimi bliskimi.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Interia.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News