Anna Mejer nie żyje
pixabay.com, autor: Matlachu
Monika Majko - 22 Lutego 2021

Nie żyje Anna Majer

Smutne informacje obiegły krajowe media w poniedziałkowy poranek. Nie żyje Anna Mejer, słynna tancerka i choreografka, a także ceniony pedagog tańca. Informacje o odejściu artystki przekazał Związek Artystów Scen Polskich.

Anna Mejer odeszła w niedzielę 21 lutego 2021 roku. Artystka współpracowała m.in. z Operą Wrocławską, Gliwickim Teatrem Muzycznym, Teatrem Śląskim w Katowicach oraz z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej. Wychowała także wiele pokoleń przyszłych tancerzy i choreografów.

Nie żyje Anna Mejer

– Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dzisiaj odeszła od nas nasza Droga Koleżanka – Anna Majer. Ania była tancerką, choreografem, reżyserem oraz wykładowcą akademickim – przekazano na Facebooku Związku Artystów Scen Polskich.

Anna Mejer debiutowała jako choreograf na scenie Opery Śląskiej. Artystka przygotowała „Bolero” Ravela, a jej pierwszy spektakl zachwycił publiczność i krytyków, i został nagrodzony Złotą Maską. Później tworzyła choreografię m.in. do spektakli: „Tannhäusera”, „Kota w butach” czy „Kopciuszka”.

– Artystka współpracowała m.in. z Operą Wrocławską, Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, Teatrem Rozrywki w Chorzowie, Gliwickim Teatrem Muzycznym, Teatrem Polskim w Bielsku-Białej. Realizowała zarówno własne spektakle jak i partie choreograficzne w przedstawieniach dramatycznych – przekazał ZASP.

Od 2 sierpnia zmiany w dowodach osobistych. Zostaną wprowadzone m.in. odciski palcówOd 2 sierpnia zmiany w dowodach osobistych. Zostaną wprowadzone m.in. odciski palcówCzytaj dalej

Tancerka i choreografka była również pedagogiem akademickim. Jest autorką nowego kierunku Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach o nazwie: artystyczne formy aktywności ruchowej. Przez lata dzieliła się swoim doświadczeniem i wiedzą z młodymi adeptami sztuki tanecznej.

Pracowała ze studentami Akademii Muzycznej w Katowicach oraz słuchaczami Studium Aktorskiego przy Teatrze Śląskim. Działała również społecznie w przedsięwzięciach Ligi Kobiet Nieobojętnych. Informację o śmierci artystki zamieściła też Opera Śląska.

Wiadomości o śmierci Anny Mejer zasmuciły wiele osób, które przez lata aktywności zawodowej spotkała na swojej drodze. Pod postem o odejściu tancerki i choreografki pojawiły się pełne smutku komentarze.

– Prowadziła również zajęcia taneczno-ruchowe z seniorami, w których brałam udział. Pozostała pustka, żal i smutek – napisała jedna z internautek.

– Cudowna osobowość, to takie przykre – dodała kolejna.

Anna Mejer nie żyje

Facebook.com/zwiazekartystowscenpolskich

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: TVP Info/Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News