matury pilny komunikat
Pxhere.com, licencja CC0
Mateusz Sidorek - 25 Lutego 2021

Ministerstwo Edukacji wydało ważny komunikat. Chodzi o uczniów podchodzących do matury

Ministerstwo Edukacji i Nauki podjęło decyzję w sprawie przeprowadzania próbnych matur w województwie warmińsko-mazurskim, w którym za kilka dni zostaną wprowadzone dodatkowe obostrzenia. Resort zdecydował, że zmiany terminów nie są konieczne i testy odbędą się we wcześniej zaplanowanym czasie w ścisłym reżimie sanitarnym.

W ciągu ostatnich dni zastanawiano się, czy próbne matury powinny odbyć się we wcześniej zaplanowanym terminie w województwie warmińsko-mazurskim. W tym regionie odnotowuje się najtrudniejszą sytuację epidemiczną w Polsce, dlatego wprowadzone zostaną dodatkowe restrykcje.

Uczniowie i nauczyciele mieli powody do zastanawianie się, czy regionalizacja obostrzeń wpłynie na terminy matur próbnych. By podjąć ostateczną decyzję, przeprowadzono konsultacje Ministerstwa Edukacji i Nauki z Ministerstwem Zdrowia.

Próbne matury w Warmińsko-Mazurskim we wcześniej zakładanym terminie

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez resort, matury próbne w województwie warmińsko-mazurskim będą przebiegały zgodnie z harmonogramem, który zaplanowano w całej w Polsce. Zaznaczono też, że egzaminy zostaną przeprowadzone zgodnie z zaleceniami sanitarnymi.

Po dodatkowej analizie i konsultacjach ze służbami Ministerstwa Zdrowia informujemy, że w województwie warmińsko-mazurskim, tak jak w całej Polsce, matury próbne odbędą się w zaplanowanym terminie, w ścisłym reżimie sanitarnym – przekazało Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Na ekranach nagle pojawiła się żona i syn Marka „Krzykacza”. Januszek przyrzekł przed tysiącami widzówNa ekranach nagle pojawiła się żona i syn Marka „Krzykacza”. Januszek przyrzekł przed tysiącami widzówCzytaj dalej

Po ostatnich decyzjach rządu przeprowadzenie testów w terminie nie było takie pewne. Warto przypomnieć, że rząd wprowadził regionalizację, co oznacza, że restrykcje będą odpowiednio dobierane do zagrożenia epidemicznego w danym województwie.

Próbne matury zostają, ale mieszkańców województwa czekają zmiany

Chociaż próbne matury zostaną przeprowadzone we wcześniej zaplanowanym terminie, mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego czeka powrót obostrzeń, co potwierdził minister zdrowia, dodając, że około 70 procent zakażeń dotyczy mutacji brytyjskiej.

Najgorsza sytuacja jest w woj. warmińsko-mazurskim, gdzie wskaźnik zakażeń przekroczył 40 na 100 tys. mieszkańców. Zakażonych przybywa. Co trzeci test wykonywany w tym regionie jest pozytywny – potwierdził minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji.

W całym województwie ponownie zamknięte zostaną hotele oraz ośrodki kultury. Najmłodsi uczniowie klas I-III będą musieli wrócić do nauczania zdalnego. Wcześniej szef resortu zdrowia rozważał przeprowadzenie także zdalnych matury próbnych.

W woj. warmińsko-mazurskim chcemy, żeby nauka w klasach I-III wróciły do trybu zdalnego, a kina, galerie, teatry i inne instytucje zostały zamknięte. Dotyczy to też hoteli i galerii handlowych, muzeów, kortów czy basenów – oświadczył Adam Niedzielski.

Reszta restrykcji pozostanie utrzymana w pozostałej części Polski. Nowe obostrzenia w województwie warmińsko-mazurskim zostaną wprowadzone w sobotę 27 lutego.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o nowej decyzji rządu dotyczącej maseczek. Potwierdzono, że to koniec z przyłbicami, szalikami, kominami, etc. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News