szkoła przekazała laptopy
Fot. Usplash.com/Annie Spratt (zdjęcie ilustracyjne)
Mateusz Sidorek - 25 Lutego 2021

Szkoła przekazała uczniom laptopy na czas nauki zdalnej. Rodzice oddali je do lombardu

Szkoła w Kożuchowie przekazała informacje o bulwersującym zdarzeniu. Laptopy, które zostały przekazane uczniom na czas nauki zdalnej, zniknęły. Jak się okazało, trafiły do lombardu, co potwierdzili już funkcjonariusze, którzy doprowadzili do odzyskania sprzętu. Jedna z matek przyznała się już do winy.

Dyrektor szkoły podstawowej w Kożuchowie nadal jest w szoku po skandalu związanym z placówką i rodzicami uczniów. Po tym, jak Arkadiusz Sidor dowiedział się, że część sprzętu wypożyczonego uczniom na czas pracy zdalnej trafiła do lombardu, zapowiedział kontrole wszystkich laptopów.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Krzywoustego w Kożuchowie udostępniła swoim uczniom ponad 40 laptopów na czas nauki zdalnej. Sprzęt został wypożyczony najbiedniejszym rodzicom. Dyrektor był zszokowany wiadomością, że kilka komputerów zniknęło i postanowił zawiadomić policję.

Uczniowie szkoły przestali logować się na wypożyczonym sprzęcie

Po udostępnieniu rodzinom szkolnych laptopów nauczyciele zauważyli, że pewna uczennica nie korzystała ze sprzętu i nie logowała się do systemu. Wreszcie szkoła postanowiła się upomnieć o swój laptop. Wówczas na jaw wyszło skandaliczne przestępstwo.

Zauważyliśmy, że jedna z uczennic nie loguje się do systemu. Wychowawczyni zaczęła drążyć temat. Chcieliśmy odzyskać komputer, ale nie mogliśmy doprosić się zwrotu. Bezskuteczne było też pismo zobowiązujące do zwrotu laptopa – powiedział dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Krzywoustego na łamach TVN24.

Polak ujawnił skandal w Watykanie. Był świadkiem molestowaniaPolak ujawnił skandal w Watykanie. Był świadkiem molestowaniaCzytaj dalej

Arkadiusz Sidor nie miał wyboru i postanowił zawiadomić policję o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Funkcjonariusze rozpoczęli w tej sprawie dochodzenie i szybko dotarli do jednej z matek, która usłyszała już zarzuty przywłaszczenia mienia oraz oszustwa.

Kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów. Grozi jej teraz do ośmiu lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali wszystkie trzy laptopy, a pozostali rodzice będą przesłuchani i także usłyszą zarzuty – słowa Justyny Sęczkowskiej z policji w Nowej Soli cytuje „Gazeta Wyborcza”.

Szkolne laptopy znaleziono w lombardzie

Okazało się, że wszystkie trzy szkolne laptopy trafiły do lombardu. W odpowiedzi na tę bulwersującą sytuację dyrektor zapowiedział już, że zamierza przeprowadzić kontrole wśród wszystkich rodzin, które otrzymały sprzęt.

Poproszę rodziców, by pojawili się w szkole z komputerami. W tej sytuacji nie mam innego wyjścia – twierdzi Arkadiusz Sidor.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Krzywoustego opublikował też w mediach społecznościowych pełen goryczy wpis, w którym przyznał, że nie spodziewał się takiej sytuacji i nie rozumie rodziców, którzy dopuścili się takich czynów.

W pracy w szkole bywają takie momenty, że człowiek czuje rozczarowanie i bezsilność. […] Jakim trzeba być człowiekiem, żeby nie tylko nie pomóc dziecku w nauce, ale jeszcze utrudniać mu edukację, zabierając sprzęt, który taką naukę umożliwia? Brak słów – czytamy we wpisie Arkadiusza Sidora.

Ten skrajny przypadek potwierdza, że nauka zdalna generuje wiele problemów społecznych. Wiele dzieci z rodzin ubogich oraz dysfunkcyjnych często pozostaje bez opieki, a szkoła nie ma narzędzi, by sprawdzać, jak sobie radzą.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o pilnym komunikacie Ministerstwa Nauki i Edukacji. Resort w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia ustalił, że matury próbne odbędą się w wyznaczonym wcześniej terminie. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Gazeta Wyborcza/TVN24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News