Andrzej Duda pokazał zdjęcie z dzieciństwa
Jakub Szymczuk/KPRP
Irmina Jach - 23 Lutego 2021

Andrzej Duda pokazał zdjęcie z młodości

Andrzej Duda opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie z młodości. W ten sposób uczcił Dzień Myśli Braterskiej. Wiele osób nie wiedziało, że w przeszłości prezydent był harcerzem.

W środę 22 lutego na całym świecie obchodzony był Dzień Myśli Braterskiej. To coroczne święto przyjaźni celebrowane przez harcerzy i skautów w rocznicę urodzin twórcy skautingu Roberta Baden-Powella. To ważna data dla Andrzeja Dudy.

Andrzej Duda pokazał zdjęcie z dzieciństwa

Andrzej Duda spotkał się z tej okazji w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielami krajowych organizacji harcerskich i skautowych. Prezydent podziękował działaczom za zaangażowanie w walce z pandemią. Przyznał, że stanęli na wysokości zadania.

- Ilekroć mówiło się, że ruch harcerski ulega osłabieniu, że żyjemy w czasach wielkiej komercji, to właśnie takie sytuacje, jak pandemia koronawirusa pokazują, że są w życiu rzeczy ważniejsze, które liczą się bardziej. Że są tacy, którzy potrafią je dostrzec i potrafią być, kiedy innych brakuje, kiedy potrzeba odwagi, determinacji. Tacy właśnie są harcerze - mówił.

Nieco wcześniej Andrzej Duda zamieścił na Twitterze wpis, w którym również przekazał harcerzom i skautom bratnie słowo. Podniosły tekst został uzupełniony o zdjęcie z czasów, w których prezydent sam sprawował tę funkcję.

Rząd nagle wprowadził zmiany w obostrzeniach. Obowiązują od 23 lutegoRząd nagle wprowadził zmiany w obostrzeniach. Obowiązują od 23 lutegoCzytaj dalej

- W Dniu Myśli Braterskiej przekazuję serdeczny uścisk dłoni moim Przyjaciołom z harcerskich lat oraz wszystkim druhnom i druhom - harcerkom i harcerzom oraz skautkom i skautom - w czynnej służbie i w sercu. Proszę, przyjmijcie ode mnie bratnie słowo - napisał.

Prezydent opublikował to samo zdjęcie także przed rokiem. Wówczas zdecydował się na zacytowanie fragmentu piosenki, którą harcerze śpiewają podczas wspólnych zgromadzeń przy ognisku. Jej słowa zapadły mu w pamięć na lata.

- Gdy kiedyś wspomnisz przyjaciół swych, dotkniesz munduru, poczujesz łzy. Wtedy zobaczysz jak bardzo Ci do szczęścia brakuje ich. Zawołasz wnuki opowiesz im, jak dobrze było wśród nich. Znacie to? Większość harcerzy po latach tak właśnie ma - pisał Andrzej Duda.

Przed kilkoma miesiącami prezydent pochwalił się na Instagramie, że wciąż może nosić mundur harcerski, który nabył w 1987 roku. We wpisie wspomniał, że znalazł go podczas porządków w szafie i nie mógł powstrzymać się przed wykonaniem zdjęcia.

Udało wam się rozpoznać Andrzeja Dudę na zdjęciu z czasów młodości?

Andrzej Duda pokazał zdjęcie z dzieciństwa

Źródło zdjęcia: Twitter/Andrzej Duda

Andrzej Duda pokazał zdjęcie z dzieciństwa

Źródło zdjęcia: Instagram/Andrzej Duda

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet/Wirtualna Polska/Facebook/Instagram

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News