allegro wielki przekręt
Fot. Pexels.com @Mateusz Dach (zdjęcie ilustracyjne)
Mateusz Sidorek - 21 Lutego 2021

Wielki przekręt na Allegro. Oszukali setki osób łącznie na niemal pół miliona złotych

Policja aresztowała dwóch obywateli Ukrainy, którzy oszukiwali użytkowników Allegro. Oszuści wyłudzili w ten sposób niemal pół miliona złotych, nabierając 474 osoby. Podejrzani otrzymywali pieniądze, ale nie wysyłali za nie towarów. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańców Rzeszowa i doprowadzili ich do aresztu. Usłyszeli już  zarzuty.

Obywatele Ukrainy wystawiali na Allegro różne przedmioty na sprzedaż. Często był to sprzęt elektroniczny, kosiarki, miksery czy roboty kuchenne. Chociaż zamówienia były opłacane przez użytkowników, mieszkańcy Rzeszowa nie wysyłali towaru. W ten sposób oszukali prawie pół tysiąca osób.

Wreszcie na trop nieuczciwych użytkowników Allegro wpadła policja.Zgodnie z gromadzonymi danymi podejrzani oszukiwali od początku lipca do końca października ubiegłego roku co najmniej 474 osoby. Według KWP w Rzeszowie „straty finansowe poniósł przede wszystkim serwis zakupowy z tytułu środków wypłaconych pokrzywdzonym w ramach Programu Ochrony Kupujących”.

Nieuczciwi użytkownicy Allegro zatrzymani

Jak donoszą informacje udzielone przez policję, podejrzanymi okazali się dwaj obywatele Ukrainy, którzy na co dzień mieszkali w Rzeszowie. Mężczyźni są w wieku 48 i 20 lat. Funkcjonariusze doprowadzili do ich aresztowania.

Zatrzymani obywatele Ukrainy trafili do aresztu i przedstawiono już im zarzuty. Łącznie szacuje się, że oszukali użytkowników Allegro na niemal pół miliona złotych.

Przykre doniesienia dot. Marty Manowskiej. Prawdopodobnie przechodzi zawód miłosnyPrzykre doniesienia dot. Marty Manowskiej. Prawdopodobnie przechodzi zawód miłosnyCzytaj dalej

Prokurator przedstawił podejrzanym zarzuty oszustwa, którego dopuścili się działając wspólnie i w porozumieniu, w zamiarze osiągnięcia korzyści majątkowej. Obaj uczynili sobie z fikcyjnej sprzedaży towarów stałe źródło dochodu – komunikat policji cytuje „o2.pl”.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez służby prokuratura wniosła o tymczasowe aresztowanie dwóch zatrzymanych. Sąd przychylił się do tego wniosku. Obywatele Ukrainy spędzą w areszcie trzy miesiące.

Zabezpieczenia Allegro

Za oszukiwanie użytkowników Allegro grozi im 15 lat pozbawienia wolności. Do momentu rozprawy będą przebywali w areszcie. Część osób korzystających z polskiej platformy e-commerce uważa, że serwis powinien zostać lepiej zabezpieczony.

Dzięki większym zabezpieczeniom dokonywanie takich oszust stałoby się znacznie utrudnione. Dlatego, niektórzy użytkownicy sugerują, że Allegro powinno pośredniczyć w płatnościach, by nie dochodziło do takich sytuacji jak z mieszkańcami Rzeszowa.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o kradzieży samochodu, w którym przebywało roczne dziecko. Auto zniknęło z podjazdu zrozpaczonej matki, która natychmiast wezwała służby. W poszukiwaniach nieoczekiwanie pomogła starsza sąsiadka z okolicy. O szczegółach dotyczących tego zdarzenia dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: o2.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News