Aktorzy Hollywood ile zarabiają
youtube.com/BlackTreeOnTV
Wiadomości Pikio - 11 Marca 2019

Ile zarabiają aktorzy Hollywood? Najbardziej znani śpią na pieniądzach

Aktorzy Hollywood - to na nich skierowane są oczy całego świata. Piękni, utalentowani i z niebotycznymi kwotami na kontach. Ich praca jest dobrze opłacana, często znajdują się na listach najlepiej zarabiających. Oprócz pracy aktora zajmują się też innymi rzeczami, występowaniem w reklamach lub sygnowaniem produktu swoim nazwiskiem, co przynosi im dodatkowe dochody.

Aktorzy Hollywood - uwielbiani i stawiani za wzór przez miliony fanów, grają w największych kinowych produkcjach i zgarniają za nie pokaźne sumy.

Bywa tak, że początkujący aktorzy dzięki jednej roli zaczynają swoją karierą, a jeden film staje się ich trampoliną do sukcesu. Wielu znanych i lubianych aktorów rozpoczynało swoje kariery od udziału w serialach, przykładem tego jest Will Smith, który zagrał w Bajerze z Bel-Air, zabawnym sitcomie z lat 90. Na kolejne oferty nie musiał długo czekać - później zagrał jedną z głównych ról w Facetach w Czerni. Obecnie jego zarobki sięgają kwot około 30 milionów dolarów. Bruce Willis natomiast zaczynał w produkcji Na wariackich papierach, by później wystąpić w Szklanej pułapce, czy Szóstym zmyśle.

Znani aktorzy Hollywood

Na łamach witryny internetowej FilmFour już jakiś czas temu ogłoszono listę stu najlepszych - zdaniem czytelników strony i telewidzów - aktorów i aktorek w historii kinematografii. W głosowaniu wzięło udział około piętnaście tysięcy osób.

Do najbardziej rozpoznawalnych aktorów Hollywood można zaliczyć Roberta De Niro, Ala Pacino, czy Kevina Spaceya. Pierwsza kobieta na stworzonej liście zajęła dopiero 23. miejsce i była to Jodie Foster. Niżej plasują się Angelina Jolie, Julia Roberts i Cameron Diaz.

Najlepsi aktorzy Hollywood. Ile zarabiają?

W Hollywood jest grupa aktorów, którzy zbudowali sobie na tyle mocną pozycję, że film zyskuje samym faktem, że się w nim pojawią najlepsi aktorzy. Na ich czele stoi Robert Downey Jr., który znany jest głównie dzięki roli Iron Mana. W filmach Marvela jest "kurą znoszącą złote jaja", a filmy, w których wystąpił, zarobiły łącznie prawie 4 miliardy dolarów.

Magazyn Variety natomiast przedstawił ranking dwudziestu najlepiej opłacanych aktorów Hollywood. Na czele Daniel Craig, który podobno ma dostać 25 milionów dolarów za wcielenie się w rolę agenta 007 w kolejnej części filmu o Jamesie Bondzie. W górnej stawce rankingu plasuje się również Dwayne Johnson, którego zarobki sięgają kwot ponad 50 milionów dolarów. Oraz Vin Diesel, którego honorarium za Szybkich i Wściekłych 8 wynosiło 20 milionów dolarów. Bradley Cooper zarabia 46 milionów, a Leaonardo DiCaprio - 39 milionów dolarów. Niewiele mniej zarabiają Liam Neeson, Ben Affleck, Arnold Schwarzenegger oraz Christian Bale.

Najlepiej opłacanymi aktorkami są: Jennifer Lawrence, której wynagrodzenie roczne to około 50 milionów dolarów, oraz Anne Hathaway - obie są zdobywczyniami Oscara. Aktorki, które zarabiają poniżej 30 milionów dolarów, to: Jennifer Aniston, Charlize Theron, czy Julia Roberts.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Wstrząsająca przemiana Magdy Gessler. Jak wygląda w prostych włosach?
  2. Aleksandra Kisio: Instagram, matka, mąż. wzrost. Kim jest aktorka?
  3. Jan Jankowski: aktor, Marcin Jankowski, Michał Jankowski, partnerka
  4. Andrzej Młynarczyk: Żona, wiek, wzrost, Instagram, gdzie mieszka?
  5. Anita Poddębniak: Janusz Chabior to jej mąż. Kim jest aktorka?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News